Minik Kalpler İçin Büyük Adım: Kahramanmaraş'ta Kışlık Yardım Seferberliği!

Kahramanmaraş'ta Şehit Fatih Gök İlkokulu, "Minik Eller Üşümesin" kampanyasıyla köy okullarına kışlık giyim yardımı yapıyor. Güçlü dayanışma öyküsü.

Yayınlanma:
Güncelleme: 17 Kasım 2023 14:03

Kahramanmaraş'ın Onikişubat İlçesi'nde bulunan Şehit Fatih Gök İlkokulu, duygusal bir yardım kampanyasına öncülük ederek velilerle birlikte kışlık giyim yardımı başlattı. Bu etkinlik, sadece kendi öğrencilerine değil, aynı zamanda ihtiyaç sahibi köy okullarındaki çocuklara da dokunan sıcak bir dayanışma öyküsüne dönüştü.

Sınıf öğretmeni Pınar Uyunmaz'ın liderliğinde başlatılan sosyal projede, veliler evlerinde ördükleri kışlık bereleri ve atkıları, ihtiyaç sahibi köy okullarındaki çocuklara ulaştırmayı amaçlıyor.

kahramanmarasta-minik-eller-usumesin-kampanyasi.jpeg

Pınar Uyunmaz, 12 yıl boyunca Şehit Fatih Gök İlkokulu'nda anasınıfı öğretmenliği görevini sürdürmüş ve bu yıl velileriyle birlikte "Minik Eller Üşümesin" sloganıyla harekete geçmiş. "Bu projede yer almaktan mutluyum. İpliklerimizi alarak, velilerimizin katkılarıyla kışlık giysiler örüyoruz. Amacımız, kendi yaşadığımız zorlu şartlara rağmen, köy okullarındaki çocuklara yardım eli uzatmak. Deprem gibi zorlu bir deneyim yaşadık, ama bu tür projelerle birbirimize destek olmayı sürdüreceğiz. Müdür ve müdür yardımcılarımın desteğiyle bu projede yer almaktan dolayı çok mutluyum ve teşekkür ediyorum" dedi.

Müdür yardımcısı Derya Döşyılmaz ise, "Şehit Fatih Gök İlkokulu olarak velilerimizle birlikte anlamlı bir etkinlik düzenledik. Bu etkinlikte emeği geçen velilerimize teşekkür ediyoruz. Amacımız, ihtiyaç sahibi okullara destek olmak ve bu tür etkinlikleri sürekli hale getirmek. Velilerimizin desteğiyle bu projeleri sürdüreceğimize inanıyoruz" şeklinde konuştu.

Bu özverili projede yer alan okul yönetimi, öğretmenler ve veliler, sadece kışlık giyim yardımıyla kalmayıp, ilerleyen dönemlerde oyuncak ve kıyafet yardımları gibi faaliyetlere devam etmeyi planlıyor. Okulun öğrencilerine ve velilerine duyulan bu güçlü dayanışma, köy okullarına yapılan bu tür yardımların önemini bir kez daha gözler önüne seriyor.

İlgili Haberler

KAYNAK: Haber Merkezi

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.