Başkan Buluntu, Kahramanmaraş'tan TİM İlk 1000’e giren 7 ihracatçı firmayı tebrik etti

Başkan Buluntu, Kahramanmaraş'ın TİM'in ilk 1000 listesine giren 7 firmasını tebrik etti, başarılarının ülke ekonomisine katkı sağlayacağını vurguladı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 10 Haziran 2024 14:12
Başkan Buluntu, Kahramanmaraş'tan TİM İlk 1000’e giren 7 ihracatçı firmayı tebrik etti

Başkan Buluntu, Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin (TİM) belirlediği Türkiye'nin ilk 1000 ihracatçısı arasında yer alan 7 Kahramanmaraş firmasını tebrik etti. Başkan Buluntu, “TİM'in ilk 1000 listesine giren firmalarımıza, ülkemizin üretimine, ihracatına ve istihdamına katkılarından dolayı teşekkür ederim” dedi.

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından yapılan Türkiye'nin İlk 1000 İhracatçısı 2023 araştırması sonuçları kamuoyuna açıklandı. Kahramanmaraş'tan 7 firma bu listede yer alırken, bu firmalar kent ihracatının yüzde 40'ını gerçekleştirdi. KMTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Buluntu, “2023 verilerine dayanarak yapılan Türkiye'nin İlk 1000 İhracatçısı Araştırması'nda listeye giren firmalarımızı kutlar, başarılarının devamını dilerim” dedi.

tim.jpeg

Başkan Buluntu, konuşmasında şunları ekledi: “6 Şubat'ta yaşanan deprem felaketi gibi zorlu koşullara rağmen bu başarıyı elde eden firmaları da ayrıca tebrik ediyorum. Kahramanmaraş iş dünyasının gücünü ve direncini bir kez daha kanıtlayarak, zorlu şartlar altında gösterdikleri azim ve kararlılık takdire şayandır. Depremin yarattığı fiziksel ve psikolojik zorluklara rağmen, ihracat faaliyetlerine devam eden ve kent ekonomisine katkı sağlayan tüm firmalarımızı gönülden kutluyorum. Bu başarının arkasında büyük bir emek ve fedakârlık olduğunun bilincindeyiz. Gelecekte de aynı kararlılıkla çalışarak, şehrimizi ve ülkemizi uluslararası alanda daha da güçlü bir konuma taşıyacağımıza inanıyorum. Biz, Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası olarak, ihracatçılarımızın her zaman yanında olmaya ve gereken her türlü desteği sağlamaya devam edeceğiz, bundan gurur duyuyoruz.”

Kaynak: Haber merkezi

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.