YATIRIMLAR, ‘GELİŞİM EYLEM PLANI TOPLANTISI’NDA MASAYA YATIRILDI

AK Parti Kahramanmaraş milletvekilleri ve İl Teşkilatı’nın eğitim, ulaşım, sağlık, sanayi ve tarım alanlarında gerçekleştirdiği çalıştayların ardından hayata geçirilen yatırımlar gelişim eylem planı toplantında masaya yatırıldı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
YATIRIMLAR, ‘GELİŞİM EYLEM PLANI TOPLANTISI’NDA MASAYA YATIRILDI

Valilik, Fikret Kiraz Toplantı Salonundaki programda konuşan AK Parti Grup Başkan Vekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, şeffaf bir hizmet anlayışıyla yatırımların gerçekleştiğini söyledi. “Bu çalışmalarla 4 yılın sonunda neler yaptığımız ortada olacak. Yani hesap verebilir bir anlayışla hizmet ediyoruz” diyen Ünal şöyle konuştu:

“4 ay önce Kahramanmaraş gelişim stratejileri ve eylem planı kitapçığımızı yayınlamıştık. Bu kitabı bizim için kıymetli yapan, yaptığımız çalışmaları bir eylem planı olarak ortaya koymamızdı. Türkiye’de bir ilk olan bu çalışma sayın başbakanımıza da sunuldu ve son derece beğenildi. Yani ilk defa bir il, ilgili bakanlıklarla bakan düzeyinde bütün projelerini, yapılacak ve planlanan tüm yatırımları ele aldı bu çalıştaylarda. O yüzden bu çalışma çok önemli. Çünkü siyaseti de bağlayan bir tarafı var bunun. Yani siyasetçi aslında böyle bir şey yaparak risk alıyor.”

AK Parti iktidarıyla birlikte siyasete farklı bir boyut kazandırdıklarını kaydeden Ünal, siyasetçilerin verdikleri sözleri unutma döneminin kendileriyle birlikte kapandığını ifade etti. Ünal, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Geçmişte AK Parti öncesinde siyaset nasıldı? Siyasetçi konuşur, seçildikten sonra da konuştuğunu unuturdu. Tekrardan seçim geldiğinde de bir takım mazeretlerle tekrar oy isterdi. Ama AK Parti siyasetiyle bu durum değişti. Dolayısıyla biz bu çalışmayla şimdi risk aldık. Ayrıca bu çalışmalarımız sayın valimiz kanalıyla diğer siyasi partilere de gönderilecek. ‘Bununla ilgili katkılarınız var mı?’ diye onlara sorulacak ve katkıları istenecek. Geldiğimiz nokta şu her şey ölçülebilir, denetlenebilir, izlenebilir ve hepsinden önemlisi hesap verilebilir bir haldeyiz. Dolayısıyla bizler vekiller olarak seçim geldiğinde 4 yılın hesabını siyasi irade olarak vermiş olacağız.”

Ünal, Kahramanmaraş’ın büyükşehir statüsü kazanmasının da kendileri adına sevindirici olduğunu belirterek, yatırımların kentin tüm yerleşim yerlerine eşit olarak gideceğini sözlerine ekledi.

Toplantıda, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Genel Müdürü Süfyan Emiroğlu ve Belediye Başkanı Mustafa Poyraz da yaptıkları sunumlarla yatırımlar hakkında katılımcıları bilgilendirdiler.

Toplantıya, Vali Şükrü Kocatepe, Türkiye Parlamenterler Birliği Başkanı ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Nevzat Pakdi, milletvekilleri Yıldırım Ramazanoğlu, Sıtkı Güvenç, Sevde Beyazıt Kaçar, Vali Yardımcıları Servet Güngör ve Mustafa Anteplioğlu, AK Parti İl Başkanı Fatih Mehmet Erkoç ile ilçe kaymakamları, belediye başkanları, kamu kurum ve kuruluşu müdürleri katıldı.

                                   Ramazan AYDIN

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.