1. Haberler

  2. Siyaset

  3. TÜRKİYE’DEKİ İSTİKRAR, ÜLKEMİZİ LİDER ÜLKE HALİNE GETİRDİ
TÜRKİYE’DEKİ İSTİKRAR, ÜLKEMİZİ LİDER ÜLKE HALİNE GETİRDİ

TÜRKİYE’DEKİ İSTİKRAR, ÜLKEMİZİ LİDER ÜLKE HALİNE GETİRDİ

İnsani değerleri hem kendi iç dinamiklerinde hem de uluslar arası arenada savunan Türkiye’nin attığı adımların karşılığı olarak lider bir ülke haline geldiğini ifade eden Türk Parlamenterler Birliği Genel Başkanı Nevzat Pakdil, “Günü birlik politikalar ye

A+A-

Kahramanmaraş’ta incelemelerini sürdüren Türk Parlamenterler Birliği Genel Başkanı ve Kahramanmaraş Milletvekili Nevzat Pakdil gündemdeki konularla ilgili olarak gazetecilerin sorularını cevaplandırdı. İsrail’in Türkiye’den özür dilemesinin hem ikili ilişkiler açısından, hem de Ortadoğu’da ılımlı bir hava oluşması bakımından olumlu bir adım olduğunu ifade eden Türk Parlamenterler Birliği Genel Başkanı ve Kahramanmaraş Milletvekili Nevzat Pakdil, “Türkiye’nin Mavi Marmara olayından sonra İsrail’den özür dilemesini, tazminat ödemesini ve Gazze’ye ablukanın kaldırılmasını istemişti. Üç yıl önce Türkiye’nin bu isteklerine bazı kesimler şiddetle karşı çıkmışlar ve Türkiye’nin zarar göreceğini iddia etmişlerdi. Türkiye taleplerinde ısrarcı olmuş ve ne ödenecek tüm bedellere rağmen geri adım atmayacağını ifade etmişti. Geldiğimiz nokta ülkemizin haklılığını teyit etmiş ve taleplerimiz eksiksiz karşılık bulmuştur. Büyük ülke olmanın, büyük düşünmenin bedelleri vardır. Eğer bunları göze alamazsanız büyük olamazsınız, büyük olmadığınız zaman da sözünüz geçmez” şeklinde konuştu.

“HAYATINIZDAKİ TEK SINAV BU OLMAYACAK”

 

YGS sınavına girecek 1 milyon 851 bin öğrenciye de başarılar dileyen Türk Parlamenterler Birliği Genel Başkanı ve Kahramanmaraş Milletvekili Nevzat Pakdil, “Elinizden gelenin en iyisini yaptıysanız, sınav kaygısından kurtulmak için şimdiden “Hakkımda hayırlı olanı neyse o olsun” demek gerekir. Elinden geleni yaptığını düşünmek ve geri kalanı için hayırlı olan sonuca teslim olma duygusu sınav kaygısını yatıştırmak için en iyi yoldur. Gençlerimiz şunu unutmamalı, hayatlarında girecekleri tek sınav bu olmayacaktır. Önlerinde uzun bir gelecek bulunuyor, bu süreç içerisinde insanın kendisini hayata en güzel şekilde hazırlama gibi bir mecburiyetleri bulunmaktadır. Fakat bu sadece YGS sınavı ile sınırlı değildi. Gençlerimiz panik duygusundan mutlak surette uzak durmalıdırlar. Rehberlik öğretmenlerin ve danışmanların dediklerine uymalılar.  Sakin bir şekilde sınava girmeliler. Ümit ediyoruz ki inşallah başarılı olurlar. Şu anda herkesin girebileceği devlet ve vakıf üniversiteleri var.  Buradan anne babalara seslenmek istiyorum. Evlatlarınıza dua edin ve onlara şefkat gösterin” dedi.

 

TERÖRE HARCANAN 400 MİLYAR DOLAR, ARTIK KALKINMAYA HARCANACAK

 

Türkiye’nin teröre harcadığı paranın 400 milyar dolara yakın olduğunu ifade eden Türk Parlamenterler Birliği Genel Başkanı Nevzat Pakdil, “Eğer siz teröre harcanan bu parayı ekonomiye kazandırırsanız, işsizlere iş, aç olanlara aş, hasta olanlara ilaç, evi olmayanlara ev, bark olurdu. Eğer siz bu parayı ülkenizin onarımı için yapsaydınız kentsel dönüşüm için gerekli olan kaynağı bir çırpıda bulmuş olurdunuz. Eğer siz bu parayı insanlarınızın geleceği için harcasaydınız, teknolojiniz Dünyada ilk 5’lere girerdi. Eğer bu para kasanızda olsaydı çalışanlarınıza, emeklilerinize daha iyi şartlarda bir maaş anlamına gelirdi. Çözüm süreci insanlarımızın mutluluğu için, geleceği için mutlak surette gereklidir. Herkes bu sürece katkı sağlamak zorundadır. Bu sürecin sekteye uğramaması için herkesin dikkatli olması gerekiyor. Çünkü Türkiye’nin güçlenmesini istemeyen karanlık güçler var. Bu güçlere müsaade etmeyeceğiz” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.