1. Haberler

  2. Siyaset

  3. TOPLUMDA SUÇ ORANLARI ARTIYOR
TOPLUMDA SUÇ ORANLARI ARTIYOR

TOPLUMDA SUÇ ORANLARI ARTIYOR

Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, artan hırsızlık, sahtecilik ve dolandırıcılık olaylarına dikkat çekerek, hükümetin bu konularda önlem almasını istedi.

A+A-

 MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, hırsızlık, sahtecilik ve dolandırıcılık konusunda İçişleri Bakanlığı tarafından soru önergelerine verilen cevapları kamuoyu ile paylaştı. 2012 yılında polis ve jandarma sorumluluk alanında Türkiye genelinde 14 bin 722 adet sahtecilik olayının meydana geldiğini ifade eden MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, aynı yıl içinde Türkiye genelinde 32 bin 4 adet dolandırıcılık olayının yaşandığını açıkladı.

Büyük Şehirlerde Artış

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, İçişleri Bakanlığı verilerine göre, en fazla sahtecilik ve dolandırıcılık olayının başta büyükşehirler olmak üzere turistik bölgelerde meydana geldiğine işaret ederek, “Yine aynı bakanlık verilerine göre, sahtecilik olayları en çok para, resmi ve özel belgede sahtecilik şeklinde gerçekleşmektedir. Dolandırıcılık olayları ise çoğunlukla bilişim yolu ile yapılmaktadır” dedi.

Çok Acı Oldu

Vatandaşları sahtecilik ve dolandırıcılık olaylarına karşı dikkatli olmaya davet eden MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, hükümeti de bu ve buna benzer olaylara karşı tedbir alması konusunda uyardı. Dedeoğlu, hükümet politikalarının ülkeyi bu hale getirmesinin çok acı olduğunu ifade etti.

Hırsızlık Olayları

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, ülkemizde son yıllarda suç oranlarında gözle görülür bir artış meydana geldiğini kaydederek, ülke genelinde 2011 yılında meydana gelen hırsızlık olaylarının sayısının 1 milyon 350 bin 617 adet olduğunu vurguladı.

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Dedeoğlu, ülkemizde güven ve huzur ortamının sağlanması için Can ve mal güvenliğinin büyük önem taşıdığını belirterek sahtecilik, dolandırıcılık ve hırsızlık gibi olaylarla hükümetin daha etkin mücadele etmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.