PAKDİL:DOĞAL KAYNAKLARIMIZI KULLANIRKEN GELECEĞİMİZİ DÜŞÜNMELİYİZ

Türkiye’nin su zengini, enerji zengini bir ülke olmadığını, su miktarının kişi başına konumunun dünya ortalamasının altında olduğunu ifade eden Türk Parlamenterler Birliği Genel Başkanı ve Kahramanmaraş Milletvekili Nevzat Pakdil, “Üstelik Türkiye mevcut

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
PAKDİL:DOĞAL KAYNAKLARIMIZI KULLANIRKEN GELECEĞİMİZİ DÜŞÜNMELİYİZ

Su, günümüzde en önemli enerji türlerinden biri olan elektrik üretiminde de önemli bir kaynaktır. Su insanlık için belki de petrolden bile önemlidir. Ülkemizde kurulan hidroelektrik santralleriyle elektrik üretimi yapılmaktadır. Türkiye bu alanda potansiyelinin yüzde 20′sini değerlendirebilmektedir. Bu açıdan yerel yönetimler verdiği hizmetlerde, özellikle su konusunda çok verimli çalışmalar yapmak zorundalar” dedi

Türk Parlamenterler Birliği  Genel Başkanı ve Kahramanmaraş Milletvekili Nevzat Pakdil, Göksun Büyükkızılcık Belediyesi tarafından oyun parkları, köprü ve su deposu açılışlarına katıldı. TPB Genel Başkanı ve Kahramanmaraş Milletvekili Nevzat Pakdil, Kahramanmaraş’ın Göksun İlçesi Büyükkızılcık Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan 4 çocuk oyun parkı, 3 köprü ve su deposunun açılış töreninde yaptığı konuşmada; “Türkiye iyi kadroların elinde olduğu zaman hizmetin nasıl yapılacağı herkes tarafından görülüyor. Kıt imkânlar içerisinde bile çok güzel hizmetler çıkabiliyor. Kahramanmaraş Büyükşehir olduktan sonra Kahramanmaraş genelinde hizmetler tek elden yürütülecek ve daha modern hizmetler sunulacaktır. Türkiye'nin zenginleşen imkânlarından ülkemizin en ücra köşesinde yaşayanlar bile istifade edecektir. Sağlıkta, eğitimde ve diğer alanlarda yapılmış olan çalışmalar yerel hizmetler açısından gerekli olan tüm imkânlarla birlikte buralara da gelecek” şeklinde konuştu.

 

Kaynakların verimli kullanılması gerektiğine işaret eden Türk Parlamenterler Birliği Genel Başkanı Pakdil, “Bu gün bir hizmet kervanının sonucu yapılan tesislerin açılışlarını gerçekleştiriyoruz. Parklar, yollar, su depoları açılıyor. Öncelikle bu memlekette 10 yılı aşkın süredir hizmet veren başbakanımızın önderliğindeki Ak Parti kadrolarını ve onlara destek olan sizlere canı gönülden teşekkür ediyorum. Bizler bu hizmetlerin hepsini sizlerin sayesinde yaptık. Sizler destek verdiniz. Burada Belediyemizin yapmış olduğu hizmetlerin dışında daha yapılacak olan çalışmalar var. Onları da hep birlikte yapacağız. Kahramanmaraş’ın bütün coğrafyası bir bütün hale geldi. Hizmet sunumu açısından artık hiçbir yerin birbirinden farkı kalmadı. Bu hizmetlerin tek elden yönetilmesi anlamına gelmektedir. Önümüzdeki dönemde hizmet açısından çok daha iyi olacak. Şehirde yaşan vatandaşlarımız hangi hizmetleri alıyorlarsa, köylerde yaşayanlar da aynı hizmetleri alacaktır” dedi.

 

Göksun Belediyesi tarafından düzenlenen Çiriş festivaline de iştirak eden Nevzat Pakdil daha sonra Göksun’da düzenlenen İmam Hatip Liseler arası 3. Bölge “Kuran- Kerim’i güzel Okuma Yarışması törenine katıldı. Pakdil burada yaptığı konuşmada ise şunları söyledi.

 

“KUR’AN EĞİTİMİNİN ÖNÜNDEKİ ENGELLERİ KALDIRDIK”

 

“Böyle bir organizasyonu ilimizde gerçekleştirdikleri ve bizi davet ettikleri için emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Kuran’ın ruhunu almış, peygamber efendimizin öğretisi benimsemiş bir nesil yetiştirmek hepimizin görevi ve boynumuzun borcudur. Bildiğiniz gibi bundan kısa süre öncesine kadar ilköğretim çağına gelmiş ilköğretimi bitirmeyen çocuklarımız Kuran-ı Kerim’i öğrenemiyordu. Kuran okutanlar sorguya tabi tutuluyor ve hatta yargıya taşınıyordu. Camiye Kuran okumaya gelen çocuklarımızı okutmak hocamızın bir görevidir. Ama bu hocalarımız da soruşturmalar geçirdiler. Düşününüz ki 3-4-5 yaşlarındaki çocukların bale öğrenmesi, saz çalması, yüzme öğrenmesi serbest, İngilizce, Fransızca öğrenmek serbest ama insanların kendi inançları gereği iman ettikleri kitabı öğrenmek yasaktı. Bu durumu yakın dönemde hep beraber yaşadık. Şu anda Kur’an Eğitiminin önündeki tüm engelleri kaldırdık. Milli Eğitimin yeniden yapılanması ve 4+4+4 sisteminin uygulamaya konulması ile bu yasaklar bir tarafa konuldu. Buradan anne ve babalara sesleniyorum. Okullarımızda artık Kuran-Kerim ve peygamber efendimizin hayatı öğrenmeleri için seçmeleri dersler var. Mutlaka çocuklarımıza bu dersleri seçtirin. Bu derslerin ne kadar önemli olduğunu herkese anlatmamız ve bu derslerin seçilmesini sağlamanız gerekir. İmam Hatiplerimizde ve Kuran Kurslarımızda çok güzel Kur’an okuyan çocuklarımız yetişiyor. Türkiye’de ve Dünya’da güzel okuma dalında birinci olan çocuklarımız var. Bunları yetiştiren hocalarımıza da ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.