1. Haberler

  2. Siyaset

  3. PAKDİL ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR
PAKDİL ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR

PAKDİL ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR

A+A-

Türk Parlamenterler Birliği Genel Başkanı ve Kahramanmaraş Milletvekili Nevzat Pakdil ve Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Ömer Faruk Öz, Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin’i ziyaret etti.      Hızlı ve dengesiz değişmenin toplum üzerinde sosyal ve kültürel değişmelere ve yozlaşmalara sebebiyet verdiğini, bunun da beraberinde toplumda çözülmeye yol açtığını ifade eden Türk Parlamenterler Birliği Genel Başkanı ve Kahramanmaraş Milletvekili Nevzat Pakdil, “Pursaklar Belediyemizin minik yavrularımıza ve ailelerine yönelik açmış olduğu Nezaket Okulu çok güzel bir uygulamadır.  Çocuklarımızı maddeci bir eğitimden kurtararak onlara karakter kazandırmaya yönelik yapılan her çalışma çok anlamlıdır. Eğitim, bireyin ahlaki gelişimini etkileyen önemli dinamiklerden biridir. Çocuklar, yedi yaşına kadar ailede kazandığı duygu, düşünce, yargı, bilgi, beceri, alışkanlıklar gibi özellikleriyle okul hayatına başlar. Okulda ise öğretmenlerinden ve arkadaşlarından her gün yeni ve farklı şeyler öğrenmek suretiyle değişik özellikler kazanır ve gelişir. İyi-kötü, doğru-yanlış gibi ahlaki özellikler, yalnızca eğitim yolu ile değiştirilebilir ve geliştirilebilirler, aksi takdirde körelebilir veya yozlaşabilirler” şeklinde konuştu.

 AİLE YAPIMIZIN KORUNMASI GEREKİYOR”    Büyükşehirlerde insanların geçim telaşına düşmeleri sebebiyle ailelerine zaman ayıramadıklarını ifade eden Türk Parlamenterler Birliği Genel Başkanı Nevzat Pakdil, “İnsanın doğduğu, büyüyüp yetiştiği, bakım ve korunmasının sağlandığı ilk sosyal yapı ailedir. Aile, toplumun kültürel ve ahlaki değerlerini, gelenek ve göreneklerini nesilden nesile aktaran ve çocukları topluma hazırlayan en temel kurumdur. Eğer aile çatırdarsa toplum sallanır. Avrupa şu anda bunun acısını çekiyor. Eğer tedbir almaz isek bizim toplum yapımız da sıkıntıya girme tehlikesi ile karşı karşıyadır. Belediyelerimizin, kurum ve kuruluşlarımızın aileyi korumaya yönelik tedbirler alması, çalışmalar yapması elzemdir. Pursaklar Belediyemizin aileye yönelik gerçekleştirdiği bu çalışmaları canı gönülden destekliyorum” dedi.

 Nezaket Okulunda 4 ila 6 yaş arasındaki çocuklara abad-ı muaşeret dersi verdiklerini, çocuklarla birlikte gelen annelere de arzu etmeleri durumunda Kuran-ı Kerim dersleri verdiklerini ifade eden Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, çocukların bu okulda görgü kuralları, güzel konuşma, büyüklere ve küçüklere nasıl davranılması gerektiği, sağlıklı beslenme, arkadaş edinme, resim yapma gibi önemli alışkanlıkların kazandırıldığını söyledi. Çetin konuşmasını şöyle sürdürdü:

 Bilim ve teknolojideki hızlı gelişmeler ve kitle iletişiminin daha etkin ve yaygın hale gelmesi, toplumsal değişmeleri de hızlandırmaktadır. Bu gelişim ve değişmeler beraberinde ahlaki değerleri de değiştirmektedir. Ahlak, toplumdaki bireylerin güvenlik, huzur ve mutluluk içinde yaşamalarına yardımcı olur. Bu nedenle toplumun barış ve huzuru için insanların ahlaklı olup olmamaları önemlidir. İnsanlar, sahip oldukları ahlaki özelliklerini büyüme ve gelişme süreçlerinde kazanırlar. Ahlaki gelişim, insan gelişiminin en önemli unsurlarından biridir. Pursaklar Belediyesi olarak çocuklarımızın ahlaki olarak şekillenmesine, güçlü bir aile yapısının oluşmasına, toplumsal dinamiklerin sağlamlaşmasına katkı sağlama gayreti içerisindeyiz."

 Ziyaret sonrasında Pakdil ve Öz, Pursaklar Belediye Başkanı  Selçuk Çetin, Lale motifli bir plaket takdim etti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.