1. Haberler

  2. Siyaset

  3. PAKDİL TÜRKİYE DE 28 ŞUBAT BENZERİ BİR OYUN OYNANIYOR
PAKDİL TÜRKİYE DE 28 ŞUBAT BENZERİ BİR OYUN OYNANIYOR

PAKDİL TÜRKİYE DE 28 ŞUBAT BENZERİ BİR OYUN OYNANIYOR

Türk Parlamenterler Birliği Başkanı Nevzat Pakdil, Türkiye’de 28 Şubat benzeri bir oyun oynandığını söyledi.

A+A-

    Pakdil, Eğitim Bir-Sen Afşin Temsilciliği tarafından düzenlenen yemekte Türkiye'nin darboğaza sokulmak istendiğini söyledi. Taksim Gezi Parkı'nda yaşanan olaylara değinen Pakdil, "Türkiye’de 28 Şubat benzeri bir oyun oynanıyor" dedi.
Geçmişte buna benzer olaylar yaşandığını ve ne yazık ki bir kısmından da neticeler de alındığını ifade eden Pakdil, "İstanbul'da yaşanan olayları bir düşününüz. 'Demokratik görüş ortaya konuluyor' deniliyor. Elbette çevreci bir düşünceyle bir kısım görüşler ortaya konulabilir. Buna hiçbir itirazımız yok. Ama bir müddet sonra belirli yerler işgal ediliyor, yakılıp yıkılıyor. Bunların hepsi milletimizin gözü önünde oldu. O alandaki esnafımızın dükkanlarını yağmaladılar, çevreyi yıkıp döktüler ve bunun adı 'çevreci demokratik bir yaklaşım' oldu. Böyle bir demokratik yaklaşım yok. Başkasının hakkını hukukunu çiğnemek, suçu günahı olmayan insanları zarara uğratmak kimsenin hakkı değildir. Burada devlet bu işten zarar gören insanların da hakkını korumak durumundadır" diye konuştu.
Cinsiyet ayrımının halen bir kısım insanların zihninde devam ettiğini söyleyen Pakdil, şöyle devam etti:
“Kadın haklarını savunduğunu iddia eden bazı dernek ve kuruluşların özgürlük mücadelesini kılık ve kıyafete indiriyorlar. Belirli bir kısım hayat tarzını seçmiş olan insanlara bu hak vardır ama bunun dışında kendi özgür iradesiyle başka bir hayat tarzını kendine rehber olarak seçmiş insanlara adeta hiçbir hak ve hukuk tanımak istemiyorlar. Biz bu memleketin 76 milyonun hepsini kardeş kılmak için büyük bir mücadele veriyoruz. Bu insanların hepsi bir olsun beraber olsun hangi hayat tarzını seçerse seçsin." 
Eğitim Bir-Sen Afşin Temsilciliği tarafından düzenlenen yemeğe, Afşin Belediye Başkanı Fazlı Aydoğan, AK Parti Afşin İlçe Başkanı Fevzi Kaynak, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yasin Fırat, daire amirleri ve çok sayıda eğitimci katıldı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.