1. Haberler

  2. Siyaset

  3. PAKDİL: GENÇ NESİL, KENDİSİNİ GELECEĞE GÖRE DİZAYN ETMELİDİR
PAKDİL: GENÇ NESİL, KENDİSİNİ GELECEĞE GÖRE DİZAYN ETMELİDİR

PAKDİL: GENÇ NESİL, KENDİSİNİ GELECEĞE GÖRE DİZAYN ETMELİDİR

Türk Parlamenterler Birliği Genel Başkanı ve Kahramanmaraş Milletvekili Nevzat Pakdil, Milli Türk Talebe Birliği Kahramanmaraş Şubesini ziyaret etti. Pakdil, gençlerin fikri çalışmalar yapmasını, projeler üretmesini çok önemsediğini belirterek, “Gençlerim

A+A-

 Türk Parlamenterler Birliği Genel Başkanı ve Kahramanmaraş Milletvekili Nevzat Pakdil, Milli Türk Talebe Birliği Kahramanmaraş Şubesini ziyaret etti. Pakdil, gençlerin fikri çalışmalar yapmasını, projeler üretmesini çok önemsediğini belirterek, “Gençlerimizin vizyonlarını geniş tutarak her alanda çalışmalar yapmaları ülkemizin geleceğinin çok güzel olacağı anlamına gelir” dedi.

TPB Genel Başkanı ve Kahramanmaraş Milletvekili Nevzat Pakdil, Milli Türk Talebe Birliği Kahramanmaraş Şube Başkanı Fatih Koçak ve yönetim kurulu üyeleri ile yaptığı görüşmede, “Çalışmalarınızı yakinen takip ediyorum ve ortaya koyduğunuz projelerden dolayı sizleri tebrik ediyorum. Eğer toplum olarak, fert olarak iyi bir gelecek bekliyorsak, bu sizlerin kendinizi iyi yetiştirmenizle mümkün olacaktır” Pakdil, ziyarette şunları söyledi:

“Bilgi toplumunun bir getirisi olan üretim ve tüketim paradigmaları insanın dünyaya bakış açısını değiştirmiştir. Dolayısıyla eğitimli insan tanımını, hatta öğrenme anlayışlarını bile etkilemiştir. Eğitimin amacı, rekabete dayalı kazanmak ve eleme temelli bir rutin içine sıkışmıştır. Hâlbuki eğitim sadece akademik bir yarış değil, o toplumun inançlarının, değerlerinin, tekniklerinin tümüdür. Son yıllarda kaybolan bu değerlerimizi korumak ve gelecek nesillere yaşanır bir dünya bırakmak için, eğitimin vizyonunu geliştirmek gerekmektedir. Siz gençlerin çalışmaları, mücadelesi bu vizyonun gelişmesinde etkili olacaktır.

Şunu unutmayın ki, değerler eğitimi, bireyin kendisine ve topluma yararlı olacak temel değerleri kazandırma eğitimidir. Okul, üniversite bu değerlerin uygulandığı yaşam alanıdır. Okulların, üniversitelerin buradaki temel amacı hem akademik hem de temel değerleri benimsemiş bireylerin yetiştirmektir. Sizlerin, toplumun değerlerini yaşatmaya yönelik yaptığınız çalışmalarınız, geleceğe yönelik projeleriniz toplumu geleceğe hazırlayacaktır. Eğer eğitimli gençlik kendisini ne kadar kaliteli bir şekilde geleceğe hazırlarsa bu bizi lider ülke haline getirir.”

Milli Türk Talebe Birliği Kahramanmaraş Şube Başkanı Fatih Koçak, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Kahramanmaraş Şubesi olarak özellikle şehrimizden çıkan şair ve yazarları anmaya yönelik çalışmalar yapıyoruz. Ayrıca ülkemize malolmuş önemli şahsiyetleri getirerek, gençlere yönelik seminer ve konferans çalışmaları yapıyoruz. Amacımız aktif, dinamik, düşünen ve geleceği planlama becerisi olan bir genç nesil yetiştirmektir” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.