1. Haberler

  2. Siyaset

  3. PAKDİL: BİRLİK, BERABERLİK VE HUZURA KARŞI YAPILAN SALDIRIYI KINIYORUM
PAKDİL: BİRLİK, BERABERLİK VE HUZURA KARŞI YAPILAN SALDIRIYI KINIYORUM

PAKDİL: BİRLİK, BERABERLİK VE HUZURA KARŞI YAPILAN SALDIRIYI KINIYORUM

Türk Parlamenterler Birliği Genel Başkanı ve Kahramanmaraş Milletvekili Nevzat Pakdil, AK Parti Genel Merkezi ve Adalet Bakanlığı ek binasına yapılan saldırıların, Türkiye’nin birlik ve beraberliğini sağlamaya yönelik girişimleri sabote etmeye yönelik ol

A+A-

AK Parti Genel Merkezi ve Adalet Bakanlığı ek binasına yönelik yapılan saldırıları değerlendiren Türk Parlamenterler Birliği Genel Başkanı Nevzat Pakdil, “Siyasi Partiler, milli iradeyi temsil ederler. Siyasi partilere yapılan her türlü saldırı bu açıdan bakıldığında milli iradeye yapılmış bir harekettir. Birlik, beraberlik ve huzura karşı yapılan bu saldırıları şiddetli kınıyorum” şeklinde konuştu.

Türkiye’nin kalkınmasının önündeki en büyük engellin terör olduğunu ifade eden Türk Parlamenterler Birliği Genel Başkanı Nevzat Pakdil, “Gerek 12 Eylül öncesinde sağ sol kavgaları, gerekse son çeyrek asırdır yaşadığımız PKK terörü ülkemizin hak ettiği kalkınma ivmesinin önündeki en büyük engeller olmuştur. Son günlerde terörün bitirilmeye yönelik yapılan olumlu gelişmeler yine birilerini rahatsız etmiş olmalı. Bu tür saldırıları düzenleyen terör örgütleri genellikle taşeron olarak kullanılmaktadır. Bu durumu milletimiz artık çok net bir şekilde anlamıştır. Milletimiz şimdiye kadar gelmediği bu oyunlara bundan sonra da gelmeyecektir” diye konuştu.

 

“HİÇ KİMSE TERÖRE HAK VERMESİN”

 

Hiç kimsenin herhangi bir teröre hak verme gafletine düşmemesi gerektiğini sözlerine ekleyen Türk Parlamenterler Birliği Genel Başkanı ve Kahramanmaraş Milletvekili Nevzat Pakdil, “Öncelikle teröre ve terörü desteklemenin her türlüsüne karşı çıkmayı öğrenmeliyiz. Terörü meşru saymak bütün meşru değerlere ters düşer, tüm inanç değerlerinin içini boşaltır; her işiniz ters gider, sebebini anlayamadığınız musibetlerle karşılaşırsınız. Zorbalık, terör, hukuksuzluk bir gün döner sizi vurur. Yaşadığınız hayat bütün gerçekliğini, sahiciliğini ve normalliğini kaybeder. Net bir şekilde ifade etmek gerekirse, ne şekilde olursa olsun teröre bütün gücümüzle karşı çıkma durumundayız” diyerek açıklamasını tamamladı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.