1. Haberler

  2. Siyaset

  3. OKAY, HALK ZİYARETLERİNE DEVAM ETTİ
OKAY, HALK ZİYARETLERİNE DEVAM ETTİ

OKAY, HALK ZİYARETLERİNE DEVAM ETTİ

AK Parti Dulkadiroğlu İlçesi Belediye Başkan Aday Adayı Necati Okay, halk ziyaretlerine devam ediyor. Vezir Hoca Bulvarı’nda esnafları ziyaret eden Okay, esnafların ve vatandaşların dertlerini dinlerken, büyükşehir yapılanmasıyla ilgili bilgiler verdi.

A+A-

     Dulakadiroğlu İlçesi’nin gerekli hizmetleri alarak cazibe merkezi olacağına dikkat çeken Okay: “Bugün yine çarşı gezilerimize devam ettik. Dulkadiroğlu Bölgesi’ndeki esnaflarımızı ziyaret ediyoruz. Bugünde Doğukent Bölgesi’ne doğru giden yoldaki esnafları dükkânlarında ziyaret edip onların hallerini hatırlarını sorup, sorunlarına çözüm bulmaya çalıştık. Bildiğiniz gibi bu bölgemiz Dulkadiroğlu Belediyesi sınırları içerisinde Dulkadiroğlu Bölgesi sınırları nereden başlıyor, nerede bitiyor onunla ilgili bilgilendirmek gerekirse; Adana Yolu girişinden, Aksu Köprüsü’nden gelen yol, Ulu Camii’nin önüne kadar Azerbeycan Bulvarı’ndaki yol, Dulkadiroğlu ve Oniki Şubat Belediyesi’nin sınırlarıdır. Doğu Bölgesi Dulkadiroğlu, batı bölgesi de Oniki Şubat İlçesidir. Aynı şekilde Ulu Camii’nin önünden, Uzunoluk ve Akdere’den Ahır Dağı’na çıkmaktadır. Şehrimiz büyükşehir yapılanmasından dolayı 2’ye bölündü. Bu bölgedeki tüm çalışmaları Dulkadiroğlu Belediyesi yapacak. Bugünde biz Dulkadiroğlu Bölgesi’nin merkezindeki bir yerdeyiz. Esnaflarımızın dertlerini dinliyoruz. Onlara çare ve çözüm bulmaya çalışıyoruz. Bu Dulkadiroğlu Bölgesi’ndeki Doğukent çıkışı da şartlar iyileştirildiği takdirde bu bölgeden, Çağlayancerit’e doğru giden yol düzeltildiği takdirde bu bölge Kahramanmaraş’ımızın dördüncü ana girişi, Malatya Girişi olmaya müsait bir yer. İnşallah bu bölgeye güzel hizmetlerde bulunarak, şehrimizin en güzel bölgelerinden bir tanesi, cazibe merkezi haline getirmek için elimizden gelen çalışmaları yapacağız. Bizlere ilgi, alaka gösteren Dulkadiroğlu Bölgesi’ndeki hemşerilerimize ve esnaflarımıza çok çok teşekkür ediyoruz” dedi.

 

 

 

BELEDİYECİLİK HİZMETLERİ KAYNAKLA DOĞRU ORANTILIDIR

Okay konuşmasında şunlara yer verdi:  “Biliyorsunuz belediyecilik hizmetleri kaynakla doğru orantılıdır. Ne kadar kaynak yaratabilirsen o kadar nimet elde edebilirsin. Dolayısıyla büyükşehir yapılanması daha önce Kahramanmaraş ilimizin tamamındaki ödeneklerin 2’ye çıkarılması neticesini getirecektir. Bir bütünleşme söz konusudur. Biliyorsunuz bundan önce Kahramanmaraş’ta 52 tane belde belediyemiz vardı. 10 tane ilçe belediyemiz vardı. 62 tane belediye vardı ama bu seçimlerin arifesinde hemen Kahramanmaraş’ımızda toplam 12 tane belediye başkanı olacak. 11 ilçe belediye başkanı bir de büyükşehir belediye başkanı olacak. Dulkadiroğlu Bölgesi, Merkez İlçemizin yaklaşık 230 bin nüfusunu kapsayan bir bölgedir. Pazarcık’tan bağlananlarla beraber 58 tane köy, şehir merkezinde de 43 tane mahallemiz var. Bundan sonra Dulkadiroğlu Belediyesi’nin sorumluluk alanı 101 birimdir.”

BU GÖREV BİZE HAYIRSA DULKADİROĞLU İLÇESİ’NE HAYIRSA ALLAH BİZE NASİP ETSİN

 “Biliyorsunuz büyükşehir kanunuyla beraber kırsal alanda ki daha önce köy olarak belirlediğimiz yerlerin statüsü artık değişti. Bundan sonra oralar mahalle olarak anılacak olan inşallah imkânları da mahalle standartlarında olacaktır. Bu kaynakla ilgilidir. Bu büyükşehir yapılanmasıyla kaynak bu yetkiyi bize veriyor. Bunun için inşallah bu yerel seçimler sonrasında Dulkadiroğlu ve Büyükşehir Belediyesi sizlere hizmet edecek. Biliyorsunuz bu bölge biraz daha hizmete ihtiyacı olan bir bölge. İnşallah belediye faaliyete geçtiği zaman bu bölgenin cazibe merkezi olmaması için hiçbir sebep yok. Şartlarını masaya yatırdığınız zaman, bu bölgenin cazibe merkezi olmaması için hiçbir sebep yok. Yeter ki bunun önünü açacak yol ve yöntemler belirlensin. Bu yol ve yöntemlerle inşallah belediye başkanları aracılığıyla yapılacak. Bizde geçmişteki 12 yıllık siyasi tecrübemize, teşkilatlarımızdaki arkadaşlarımızla istişarelerimize, milletvekilleriyle istişarelerimize, genel istişareler ve kamuoyundaki istişareler neticesinde buraya hizmete talip olmamızın mümkün olacağını düşündük. Bunu geçen hafta kamuoyuyla paylaştık. Şimdi de sizlerle bunu paylaşıyorum. İnşallah sizlerden destekleri bekliyorum. Öncelikle yola çıkarken şunu söylüyorum; bu görev bize hayırsa Dulkadiroğlu İlçesi’ne hayırsa Allah bize nasip etsin. Hayır değilse Allah bize böyle konuyu nasip etmesin. Bu tevazuuyla biz yola çıktık. Siyasi birikimimiz, teknik konulardaki çalışmalarımız neticesinde biz bu bölgeye hizmet etmek istiyoruz. Sahayı çok çok iyi biliyoruz. 12 yıldan bu yana bir siyaset yapıyoruz ve bunun neticesinde de başarılı olacağım kanaatindeyim.” 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.