MUHTARLARA FARKINDALIK EĞİTİMİ VERİLDİ

Kahramanmaraş Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ve AKMOD Başkanlığı, farkındalık eğitimlerine devam ediyor.

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
MUHTARLARA FARKINDALIK EĞİTİMİ VERİLDİ

Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezinde mahalle muhtarlarına yangın güvenliği ve deprem zararlarını azaltmaya yönelik farkındalık eğitimi verdi.

Sinevizyon eşliğinde yapınan sunumda yangına ilk müdahale, doğalgaz ve lpg sızıntılarında yapılması gerekenler, duman ve yangın ortamında tahliye, deprem öncesi, deprem anı ve sonrasında doğru hareket tarzı gibi konularda zarar azaltmaya yönelik farkındalık eğitimi verildi.

Kahramanmaraş Belediyesi AKMOD Başkanlığımızın mahallelerimizde Muhtarlar başkanlığında oluşturduğu 30’ar kişilik mahalle afet gönüllüleri ve itfaiye gönüllüleri ile ilgili çalışmalarında değerlendirildiği eğitim programını muhtarlarımız ilgiyle takip etti.

90 mahallemizde kurulan 30’ar kişilik mahalle afet gönüllülerine, itfaiye gönüllülerine ve katılmak isteyen diğer vatandaşlarımıza; yangın güvenliği, yangına ilk müdahale, yangın ve deprem zararlarını azaltmaya yönelik farkındalık eğitimlerinin önümüzdeki haftadan itibaren planlı bir şekilde mahallelerimizdeki muhtarlık hizmet binalarında verileceği belirtildi.

Belediye AKMOD ekibinin 41 kişilik tam donanımlı kurtarma ekibi ile Van Erciş depremine en çabuk ulaşan ve en kalabalık kurtarma ekiplerinden biri olarak depremin 27. Saatinde 5 katlı bir binanın enkazından bir anneyle beş yaşındaki kızını canlı kurtardığı ve 15 ceset çıkarttığı çalışmalar görüntüleri sunuldu. AKMOD çalışmaları hakkında bilgiler verildi.

İtfaiye Müdürü ve AKMOD başkanı Cahit Küçükönder;  yangın ve deprem zararlarını azaltmaya yönelik toplumsal bilinç oluşturmak temel amacımızdır. İtfaiye AKMOD gönüllüsü olarak teşkillendirip eğitmeyi ve böylece olası her türlü afet ve yangınlara hazırlıklı olmayı hedefliyoruz” dedi.

Küçükönder, farkındalık eğitimlerinin yıl boyunca tüm okullarımızda, fabrikalarımızda ve mahallelerimizde uygulamalı eğitim ve tatbikat şeklinde aksatılmadan yürütüleceğini söyledi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.