LEO SPOR ÖĞRENCİLERİ AVRUPA ŞAMPİYONASINA HAZIRLANIYOR

Kahramanmaraş’ta faaliyet gösteren Leo Spor Salonu öğrencileri, Hatay’da yapılan dostluk turnuvasında 16 derece elde ederek, katılmaya çalıştıkları Avrupa Şampiyonası için umut verdiler.

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
LEO SPOR ÖĞRENCİLERİ AVRUPA ŞAMPİYONASINA HAZIRLANIYOR

 Leo Spor Baş Antrenörü Kerim Delle, taekwondoda Türkiye’yi dünyada ve Avrupa’da başarıyla temsil edecek sporcular yetiştirmek için gayret gösterdiklerini söyledi. Devletin gençleri spora teşvik etmek için Taekwondo sporu ile uğraşan öğrencilere üniversite sınavında 50 ek puan verdiğini anımsatan Delle şunları kaydetti:
“Hedefimizi Avrupa şampiyonası. Sporcularımızı bu hedef üzerine hazırlıyoruz. İnşallah bu yıl bir Avrupa şampiyonası düşünüyoruz. Kahramanmaraş’ta uzun zamandan bu yana suskunluk vardı. Öğrencilerimizin bu azmi ile bu suskunluğu bozmayı hedefliyoruz. Taekwondo sporunda ülkemizi dünyada ve Avrupa’da temsil edecek sporcular yetiştirmek için elimizden geleni yapıyoruz. Sporcularımız iller arası dostluk maçlarında yapılan müsabakalarda güzel sonuçlarla dönüyorlar. Bu başarımızı önce Türkiye Şampiyonasına ardından da Avrupa Şampiyonasına taşımayı temenni ediyoruz.”
Taekwondonun zeka ve fiziksel gelişim için de önem taşıdığını ifade eden Delle, “Taekwondo zeka ve fiziksel gelişimde dünya bilim adamları tarafından da resmiyete koyduğu 3. sıradaki spor dalıdır. Tüm vücut hücrelerini çalıştırmasının yanında beyni de çalıştırdığı kanıtlanmıştır. Devletin yeni yasaya koyduğu bir uygulama ile bu tip spor dalları ile uğraşan insanlar üniversite sınavına girdiği zaman devlet 50 ek puan veriyor. Devletimiz bu yolla sporcusunu mağdur etmeden spora tam destek veriyor. Devlet büyüklerimiz böyle bir adım attıktan sonra bizde öğreticiler olarak gençleri elimizden geldiğince eğitmeye çalışıyoruz.” Diye konuştu.
Delle, insanların ilerleyen yaş döneminde obezite ve benzer hastalıklara yakalanmamak için benzeri spor dallarıyla uğraşması gerektiğini sözlerine ekledi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.