KAHRAMANMARAŞ AGD, İSRAİLİ’İ PROTESTO ETTİ

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Kahramanmaraş Şubesi, NATO Kuvvetleri tarafından Kahramanmaraş’a yerleştirilecek olan patriotlarla ilgili olarak, batılı ülkeleri ve İsrail’i protesto etti.

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
KAHRAMANMARAŞ AGD, İSRAİLİ’İ PROTESTO ETTİ

Kahramanmaraş İl Özel İdaresi binası önünde düzenlenen toplantıda bir basın bildirisi okuyan AGD  Üniversite Komisyonu Başkanı Muhammet Akif Çullu şunları söyledi:

“Hiç şüphesiz bu işgal ve talan sürecinin en son hedefi İran ve Türkiye olacaktır. Bunun için bölgemiz, büyük bir savaşın eşiğine getirilmiştir. Malatya’mıza füze kalkanı yerleştirilmesinin ardından, ülkemizin aynı zamanda NATO toprağı olduğu bahanesiyle başta Kahramanmaraş olmak üzere bazı illerimizde Patriot füzelerinin yerleştirilmesi çalışması dikkat çekicidir.

Tarihten ders çıkarmak zorundayız. Osmanlı İmparatoru’nu birinci dünya savaşına sokan Goben ve Breslau gemileri ne ise, bugün ülkemize yerleştirilmek istenen Patriotlar ve füze kalkanı da aynıdır. O gemiler Osmanlı’yı savaşa sokarak, parçalanmasına neden olmuştur. Endişemiz odur ki; füze kalkanı ve Patriotlar’da, Türkiye’yi bir savaşa sürükleyip, parçalanmasına neden olmasın. Maalesef halen ülkemizde 28 NATO üssünün bulunması, Silahlı Kuvvetlerimizin Brüksel’deki NATO karargâhına bağlı olması ve bazı yabancı istihbarat ve askeri yetkililerin ülkemizi adeta mesken tutması, bu endişemizi arttırmaktadır. Suriye’de kimyasal silah senaryoları, Irak’ın işgali sırasında yaşananları aklımıza getirmektedir.

İşte biz bu arada başta Sayın Dışişleri Bakanı olmak üzere bazı hükümet üyelerinin Suriye’nin Türkiye’ye saldırabileceği ya da Suriye’nin kimyasal silahlarının Türkiye için tehdit olduğu yönündeki beyanları bize 2003 yılında mecliste tezkere görüşmeleri öncesi dönemin Başbakanı ve Dışişleri Bakanı’nın beyanatlarını hatırlatmaktadır. O zamanda, ‘Irak’ın kimyasal silahları Türkiye için tehdittir’ diyor ve sırf tezkerenin geçmesi ve Irak işgalinde Türkiye’nin ABD’nin yanında yer alması için milletimizi yanıltmaya çalışıyorlardı. Ama milletimiz şanlı tarihine yakışır, kararlı bir duruşla tezkerenin geçmesine izin vermemişti.”

Protesto için toplanan kalabalık, basın bildirisinden sonra İsrail bayrağını yaktı ve sessizce dağıldı.

Ramazan AYDIN 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.