1. Haberler

  2. Siyaset

  3. İlk Resmi Başvuru Tepebaşı’ndan
İlk Resmi Başvuru Tepebaşı’ndan

İlk Resmi Başvuru Tepebaşı’ndan

Kahramanmaraş Oniki Şubat İlçesinde aday adaylığını açıklayan Mahmut Nedim Tepebaşı il genelinde resmi başvurusunu yapan ilk isim oldu.

A+A-

 Oniki Şubat Belediyesi için aday adayı olan Mahmut Nedim Tepebaşı dün resmi başvurusunu AK Parti İl binasında yaptı. Oniki Şubat’ın ilk ilçe başkanı olan Ahmet Özdemir de aday adaylığı için resmi olarak başvurusunu ilk kez kabul etti.  İlklerin yaşandığı başvuru sırasında 01 numara ile resmi kaydı yapılan Mahmut Nedim Tepebaşı adaylığının kesinleşmesi ve belediye başkanlığını kazanması halinde Oniki Şubat ilçesinde ilklere imza atmaya devam edeceklerini söyledi.

İl genelinde daha önce belediye başkanlıkları ve belediye meclis üyelikleri için başvuru yapılmadığını dile getiren İlçe Başkanı Ahmet Özdemir aday adayı M. Nedim Tepebaşı ile bu konuda ilk heyecanı beraber yaşadıklarını ifade etti.

Daha önce siyasi hayatın içinde çeşitli vesilerle bulunan M. NedimTepebaşı Belediyecilik hizmetlerine uzak olmadığına dikkat çekerek Başkan vekilliği döneminde de önemli projelere imza atıp ilkleri başarmada ilk sırada geldiğini belirtti. Kahramanmaraş’ın ekonomik alandan sosyal hayata, eğitimden turizme, hizmet anlayışından şehrin tanıtımına kadar birçok alanda önemli hizmetler beklediğine vurgu yapan Tepebaşı, ortak akıl etrafında birleşmiş hizmet sevdalısı insanlarla Oniki Şubat İlçesinde gelişime ve büyümeye öncülük edeceklerini dile getirdi. Şehrin son yıllarda gelişen bölgesi olan Oniki Şubat ilçesinin doğru, dürüst, güvenilir ve halkla iç içe halka hizmet için yarışan insanlara ihtiyacı olduğunu kaydeden Tepebaşı, mikro planda Oniki Şubat’a makro planda ise Kahramanmaraş’a hizmete talip olduklarını kaydetti.

 

 “BU SÜRECİN HEPİMİZE HAYIRLI UĞURLU OLMASINI DİLİYORUZ”

Oniki Şubat Belediye Başkan aday adayı M. Nedim Tepebaşı’nın başvurusu hakkında kısa bir değerlendirme yapan AK Parti İl Başkanı M. Fatih Erkoç şunları dile getirdi: “aday adaylığı sürecimiz Merkez Yürütme Kurulu kararıyla 1 Ekim itibariyle başladı, 1 Kasım’a kadar devam edecek. Bu sürecin hepimize hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz, İnşallah memleketimize, ülkemize hayırlı olur. Bu gün ilk aday adayı başvurusunu M. Nedim Tepebaşı yaptı, daha öncede Belediye Başkan Vekilliği yapmıştı kendileri. Biz bu yeni dönemde Mahmut Beye başarılar diliyoruz, diğer aday adaylarımızın da müracaatlarını bekliyoruz, parti binamızda müracaatları kabul edeceğiz. Mahmut Beyin müracaatını Oniki Şubat İlçe Başkanımız Ahmet Özdemir Bey aldı. Büyükşehir adaylarını il başkanı olarak biz alacağız, ilçe adaylarını ilgili ilçe başkanlıkları alacak. Genel merkezimizin bildirmiş olduğu başvuru ücreti dışında da her hangi bir ücret talep etmiyoruz.”

“İLK OLMASIN DA BİR ÖZELLİĞİ VAR TABİ Kİ”

AK Parti Oniki Şubat İlçe Başkanı Ahmet Özdemir ise şunları söyledi: “ İlçemiz yeni kuruldu biz ilk başkanıyız, ilk olarak da belediye başkan aday adayımızın başvurusunu aldık. Öncelikle partimize bir teveccüh olması bizim için mutluluk verici bir durum. Bu anlamda başvurusunu aldığımız abimize başarılar diliyoruz. İnşallah hayırlı olur, hayırlı işlere vesile olur. Partimizin ayın 1’i itibariyle başvuruları başladı ama bu günkü ilkiydi, ilk olmasın da bir özelliği var tabi ki, İnşallah hayırlı neticeler alacağız.”

İlçe başkanı Özdemir, “Siz Oniki Şubat’ta ilk ilçe başkanısınız, Mahmut bey resmi başvurusunu yapan ilk isim. Bu seçim sürecinde ilk paylaşanlar olarak aranızda bir dayanışma olacak mı? Şeklindeki soruya şöyle cevap verdi: “şimdi bizim partimizden aday olan herkesle dayanışmamız muhakkak olacak. Onların partimizden aday adayı olması bizim için bir dayanışma nedeni, bunun ilk adayımız ya da son adayımız için ayrı bir özelliği yok.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.