1. Haberler

  2. Siyaset

  3. GÜVENÇ: İŞSİZLİKLE MÜCADELEDE VE İSTİHDAMDA ÇOK YOL ALINDI
GÜVENÇ: İŞSİZLİKLE MÜCADELEDE VE İSTİHDAMDA ÇOK YOL ALINDI

GÜVENÇ: İŞSİZLİKLE MÜCADELEDE VE İSTİHDAMDA ÇOK YOL ALINDI

Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında Kahramanmaraş için İŞ-KUR Genel Müdürlüğünce Kahramanmaraş’a 9 ay süreli 1500 kişilik 16.470.000 TL ödenek tahsis edildi.

A+A-

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Kahramanmaraş Milletvekili Sıtkı GÜVENÇ: “AK Parti İşsizliğin önlenmesi ve istihdama yönelik politikalar geliştirmekte ve icraatlar gerçekleştirmektedir. Toplum Yararına Çalışma Programı da bunlardan biridir. 2012 yılında Kahramanmaraş’a bu program için genel müdürlükten ayrılan bütçe 2.088.695 TL idi. Bu bütçeyle 585 kişi istihdam edilmişti. 2013’te bu rakam 8 kat artış göstermiş ve daha fazla kişiye istihdam ve iş imkanı sağlanmıştır. Bu bağlamda Milletvekillerimizin gayretleriyle 2013 yılında kullanmak üzere İŞ-KUR Genel Müdürlüğünce Kahramanmaraş’a 9 ay süreli 1500 kişilik 16.470.000 TL ödenek tahsis edilmiştir. Bu ödenek, Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında olup okullarımızın temizliği, il, ilçe ve belde belediyelerimizin projelendirilmiş park, bahçe, çevre düzenlemesi, kamusal alt yapının yenilenmesi, ağaçlandırma, erozyon önleme, dere ıslahı vb. çalışmalara işçi desteği vermek suretiyle olacaktır.” Dedi.

Bu bilgilerin yanında 1500 kişilik kontenjanın kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtımının 11.02.2013 itibarı ile tamamlandığına değinen GÜVENÇ, işçilerin ise 01.03.2013 tarihi itibarı ile işbaşı yapacaklarını, İşçilere asgari ücretten maaş ödeneceğini ve sigorta primlerinin İŞ-KUR tarından karşılanacağını ifade etti.

İŞ-KUR’dan edinilen bilgiye göre Toplum yararına çalışma Programında yer alarak çalışmak isteyen katılımcıların 18.02.2013 tarihinden itibaren Kahramanmaraş Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne başvurmaları gerekmektedir. Alımlar ise başvurular içinden noter kurasıyla belirlenecektir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.