ECZACILARDAN DEDEOĞLU’NA ZİYARET

Kahramanmaraş Eczacı Odası Başkanı Ecz. Mustafa Hüdayioğlu ve yönetim kurulu üyeleri, MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu’nu TBMM’deki makamında ziyaret etti.

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
ECZACILARDAN DEDEOĞLU’NA ZİYARET

Kahramanmaraş Eczacı Odası Başkanı Ecz. Mustafa Hüdayioğlu ve yönetim kurulu üyeleri, ilaç ve eczacılık hizmetlerinin bugün Türkiye’de ve dünyada sağlık hizmetlerinin en önemli ayaklarından birisi olduğunu ifade ederek, ilaca ulaşımın hasta açısından hayati önem taşıdığını vurguladı. Kahramanmaraş Eczacı Odası Başkanı Hüdayioğlu, kanunlaşan eczacılık yasası konusundaki çalışmalarından dolayı Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu’na teşekkür etti.

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, Kahramanmaraş Eczacı Odası Başkanı Mustafa Hüdayioğlu ve yönetim kurulu üyelerinin ziyaretinden çok memnun olduğunu belirterek, eczacıların problemlerinin tam anlamıyla çözülemediğini açıkladı.

ECZACILIK TEKLİFİM KANUNLAŞTI

Eczacıların bazı sorunlarının çözümüne yönelik hazırlamış olduğu kanun teklifinin yasalaştığına işaret eden MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, Türkiye genelinde 32 bin eczacının belli konularda halen problem yaşadığını belirtti. Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, hükümetin eczacılara halen sosyal güvenlik kurumunun katkı ve katılım paylarını tahsil ettirmeye devam ettiğini kaydetti.

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, 32 yıldır çıkarılamayan eczacılık yasasının kendisi tarafından TBMM’ye sunulan kanun teklifi ile değiştirildiğine işaret ederek, kanun teklifinde eczacılığın tanımının yeniden yapıldığını hatırlattı. Hazırladıkları eczacılık kanunu ile sorunlara çok az da olsa çözüm bulmaya çalıştıklarına da dikkat çeken Dedeoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:   

 “32 bin eczacının gözü bu kanuna çevrilmiş durumdadır. Yıllardan beri çıkmayan bu 24. dönem parlamentosuna nasip olmuş. Bu kanunu iktidarıyla ve muhalefetiyle birlikte uzlaşma kültürüyle çıkarılması sevindiricidir. Şimdi bundan sonra iş bitmiyor. Diyoruz ki bundan sonraki dönemde yalnız eczacıların değil, doktorların dişçilerin, veterinerlerin, hemşirelerin ve tüm sağlık çalışanlarının kanunlarını da çıkartalım. Onları da yeni çağımıza uygun özellikle özlük haklarıyla ve çalışma ortamlarıyla rahat çalışma imkânlarına kavuşturalım. Milliyetçi Hareket Partisi Grubu olarak bu konularda çıkacak olan her kanuna katkı sağlamaya hazırız.”

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, eczacılık hizmetlerinin niteliğini artırmak için katkı ve katım gibi sosyal güvenlik kurumu ücretlerinin eczaneler tarafından tahsil edilmesini uygun bulmadıklarını da sözlerine ekledi. 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.