1. Haberler

  2. Siyaset

  3. BAŞBAKAN MİLLİ İRADEYE SAYGI MİTİNGLERİNE KAYSERİDE DEVAM ETTİ
BAŞBAKAN MİLLİ İRADEYE SAYGI MİTİNGLERİNE KAYSERİDE DEVAM ETTİ

BAŞBAKAN MİLLİ İRADEYE SAYGI MİTİNGLERİNE KAYSERİDE DEVAM ETTİ

Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları..

A+A-

    Sizi muhabbetle kucaklıyor, teşekkür ediyorum. Siz sevginizin ortaya koydunuz. Sizlerle gurur duyuyorum. Demokrasiye sahip çıktığınız için teşekkür ediyorum. Oyunlara ve Tuzaklara Karşı Millet sesini yükseltiyor. Biz biliyoruzki Sizin isyanınız, şiddete başvuran isyancılara karşı. Türkiye oyunlara ve tuzaklara karşı sesini yükseltiyor. Ben inanıyorum ki vandallıktan bıkan CHP'li kardeşlerim de var. Ben inanıyorum ki MHP'li, BDP'li, Saadet Partili, Büyük Partili kardeşlerim de var. Sizin isyanınız şiddete başvuran isyancılara karşı. Tüm Türkiye vandallığa, yağmacılara isyan ediyor. Sizden öyle bir ses bekliyorum ki sesinizi tüm dünya duysun. Uluslararası medya, Türkiye'deki bir kısım medya sizin sesinizi duymayacaktır. Sizi başını kuma gömenler duymayacaktır. Varsın onlar duymasınlar. Ben sizden öyle bir cevap bekliyorum ki sesinizi Bağdat, Şam, Beyrut duysun. Kudüs duysun. Dünyanın bütün mazlumları duysun. Kayseri demokrasiye sahip çıkıyor muyuz? Sandığa sahip çıkıyor muyuz? Milli idareye sahip çıkıyor muyuz? Türkiye ye sahip çıkıyor musunuz? Bizimle misin Kayseri? Bir miyiz, kardeş miyiz? Allahıma hamd olsun. İşte Türkiye bu! İşte Anadolu bu. Selçuklu'nun ve Osmanlı'nın şehri. Bu Kayseri Cumhuriyetin şehri. Kayseri Cumhurbaşkanı kardeşim Abdullah Gül'ün şehri.Onları Bakanlar Kurulu'ndan daha çok dinledim. Gençleri dinledim. Yok öyle 25 kuruşa simit. Onları tenzih ediyorum. Buradan sorumluluğumuzun gereği olarak bu mitingleri yapma diyorlar. Biz sorumluluğumuzun gereğini hukuk içerisinde yerine getiriyoruz. Miting yapmayacağız da her gün sizin yakıp yıkmanızı mı izleyeceğiz? Yakıp yıkmayın yazıktır, günahtır. Şua ana kadar 200 trilyonu aşkın zarar var.Ey solcular size sesleniyorum. Ey CHP sana sesleniyorum. Ortalığı karıştırdın. Yapmadığın iş kalmadı. Takıldın o aşırı uçların peşine. İllegal örgütlerin peşine ve bu ülkenin yönetimine her türlü hakareti yaptın. AKM'yi işgal ettiler. 3 gün. ne yapacaktık? Bırakın işgal devam etsin. Bunu mu diyecektik. Teröristlerin paçavraları asılı duracak. Başbakan'a hakaretler asılı duracak. Bizde polisimize dokunmayacak mı diyecektik. Dışişleri Bakanıma 24 saat içinde AKM'yi temizleyeceksiniz dedim. Ulusalcılara ve CHP'ye sesleniyorum. AKM'deki o pankart ve paçavraları nasıl seyrettiniz?

Biz 17 gün sabrettik. Gezi parkı işgalci grubun değildir, tüm halkımızındır. Taksim miting ve eylem yeri değil. Yapacaksan mitingini Kazlıçeşme'ye gideceksin. -Bunlar sandık sonucu ve demokrasiyi hazmedemediler. 2011 seçimlerinde gençliğin demokrasiye sahip çıktığını gördük.

Zahide nine analarını ağlattı! Ama onlar ne yaptı. Arkada konuş belki sana para verir dediler. Zahide nine ben bu ülkenin emeklisiyim param var dedi. Dik dur be eğilmedi be! Millet artık susmuyor.

Makarnacı ve kömürcü diye aşağıladıkları bu millet artık susmuyor. Kayseri'yi de küçük gördüler. Siz üretemezsiniz dediler. Bizim ürettiklerimizi tüketeceksiniz dediler. Siz vali, kaymakam, vali, sanatkar olmayacaksınız. Bilimden, sanattan anlamazsınız dediler. Sizden cumhurbaşkanı olmaz dediler. Oldu mu? Sizden muhtar bile olamaz dediler. Oldu mu? Sizin tuzaklarınız üzerinde bir tuzak var. Mutlak ilahi güç var. İşte onlar bu tuzağı göremiyorlar.

Köylüsünüz köylü kalacaksınız dediler. Siz koyunsunuz biz sizi güdeceğiz dediler. Kayseri bu oyunu bir kez daha bozdu. Vandalların yakıp yıkmasına bakıp Türk baharı dediler. Kimse kusura bakmasın 3 Kasım 2002'de yaşandı. Biz baharı yaşıyoruz. Bunların gözü var görmez. Kulağı var duymak. Dili var hakkı söylemez.

Polisin biber gazına hayır ama egzoz dumanına evet, bunların çevrecilik anlayışı bu. İstanbul çevreci otobüslerle benim dönemimde tanıştı. Çöp dağlarından arındırdık İstanbul'u.

Kardeşim söz milletindir. Yetki milletindir. Karar milletindir. Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir. Hiçbir tuzak bunu bozamayacak. Türkiye düşmanları ne yaparsa yapsın bu oyunu gelmeyeceğiz. Biz milletin bize verdiği yetkiyi kullanıyoruz. Söz milletindir. Türkiye üzerinde oynanan oyunları siz bozdunuz. Cumhuriyet mitingleriyle ergenekonla kurulan tuzakları oyunları siz bozdunuz.

Biz durmak yola devam diyoruz. Bunlar duran adam diyorlar. Hala duruyorlar. Bunların hayatları boyunca yaptıkları en iyi iş durmaktır, durdurmaktır. Bunlar bizi SSK kuyruklarında, eczane, üniversite kapılarında, tüpgaz kuyruklarında, ekmek, şeker kuyruklarında durdurdular.

Milleti durdumayanlar kendileri duran adam oldular. 2023 hedefine doğru emin adımlarla yürüyeceğiz bu oyunu da bozacağız.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.