55 DÜKKANLI BELEDİYE ÇARŞISI BİTMEK ÜZERE

Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, Orta Hal esnafı için yaptırılan yeni belediye çarşısında incelemelerde bulundu. Poyraz, “İnsanımızı mağdur etmedik. Vicdanlı davranarak buradaki esnafa yeni yerler yaptık.” dedi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
55 DÜKKANLI BELEDİYE ÇARŞISI BİTMEK ÜZERE

Poyraz, 55 işyerini bünyesinde bulunduran çarşının 1 ay sonra hazır hale geleceğini söyledi. Bu çarşıyla birlikte orta hal esnafının daha kalıcı bir kimliğe bürüneceğini ifade eden Poyraz, şöyle konuştu:

“Burada yaptığımız 55 iş yeri var. Bu konuda da yapacağım son açıklama olacak. Biz bu iş yerleri için bir süreç yaşadık. Bu süreç 1950 yıllarda yapılan belediye pasajı ile başladı. Bu pasajın dere yatağı üzerinde olması nedeniyle, burayı yeşil alan yapmaya karar vererek pasajı yıktık. Pasajın yıkım sürecinde insanlarımızın mağduriyetini giderdik. Buradaki 50 esnaf bize gelerek mağduriyetimizin giderilmesi için bizden iş yeri istedi. Bizde belediyenin böyle bir yetkisi olmamasına rağmen geçici olarak orta hale iş yeri yaptık. Ehli-vicdan olarak, kamuoyunun bana karşı çıkmasına rağmen orta hali verdik. Orta halin kültür park olarak yapılacak olmasına rağmen burayı vatandaşa tahsis ettik. 1 yıllığına geçici olarak verdiğimiz iş yerlerinde, esnaf 2 yıl 4 ay oturdu. Esnafa orta hali verirken tekrardan bir pasaj yapacağımızı söyledik. Şu anda bu pasajın sonuna geldik. Artık oradaki esnaflar, burası için yapılacak ihaleye katılacaklar ve kazanırlarsa gelip yerleşecekler. Böylelikle daha da rahat edecekler.”

Köy Garajı yanında yapılan Belediye Pasajı’ndaki işyerleri, başvuru sahiplerine, belediye tarafından 10 yıllığına, kiraya veriliyor.

               Ramazan AYDIN

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.