1. Haberler

  2. Gündem

  3. Yeni Yetişen Nesil Memleketimize Büyük Bir İvme Kazandıracak
Yeni Yetişen Nesil Memleketimize Büyük Bir İvme Kazandıracak

Yeni Yetişen Nesil Memleketimize Büyük Bir İvme Kazandıracak

Gemciler Güven Metal San. ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve KMTSO Meclis Üyesi Osman Gemci, yıllardır Kahramanmaraş’ta sektörel çeşitliliğin pek yaygınlaşmadığını, bunu sağlamak için odada gayretlerin sürdürülmesi kanaatini taşıdığını söyleyerek, Bun

A+A-

  Maraştan Haber Merkezi olarak Kahramanmaraşımızın başarılı işadamlarından Osman Gemci ile yaptığımız söyleşide KMTSO’nun geçtiğimiz günlerde yapılan seçimleri ve Gemciler Metal A.Ş. nin projeleri hakkında önemli bilgiler aldık.

Ticaret Sanayi odası yeni bir seçim yaşadı. Ticaret Sanayi Odası’nın seçimini ve yeni yönetimi nasıl değerlendirirsiniz?

Ticaret Sanayi Odası seçimleri gayet güzel ve olumlu bir havada gerçekleşti. Bütün sanayicilerimizin, iş adamlarımızın, tüccarlarımızın birlik ve beraberlik içinde hareket ettiği bir seçim oldu. Bugüne kadar bütün insanları kucakladık ve çok emek sarf ettik. Bu konuda başarılı olduğumuzu düşünüyorum.

Ticaret Sanayi Odası’nda yeni oluşan meclisi ve yönetimi nasıl değerlendirirsiniz?

Yeni oluşan meclis geçen yılki meclisten %60 daha genç. Bundan dolayı oda biraz daha heyecan ve dinamizm kazanacaktır. Çünkü mecliste daha aktif kişilere yer veriliyor. Bu tür yenilemelerde hem gençlerin önü açılır hem de daha geniş bir perspektiften bakılır diye düşünüyorum. Bu da memleket için ciddi bir kazanımdır. Yeni yetişen nesil ile birlikte memleketimizin büyük bir ivme kazanacağını ümit ediyorum. Bunu ilerleyen zamanlar göreceğiz. Meslek komitelerinde de yeni isimler katılım sağladı. Mümkün olduğu kadar sektöründe ve mesleğinde başarı sağlamış insanlar meclis çatısı altında toplandı. Burada önemle vurgulamak istediğim, birlik ve beraberlik içinde olmamızın gerektiğidir. Birbirimizin düşüncelerine saygı duymalıyız. Bu sayede çok güzel projeler ve yatırımlar ortaya çıkacaktır.

Bir projeniz var mı?

Yıllardır Kahramanmaraş’ta sektörel çeşitlilik yaygınlaşmadı veya yaygınlaşamadı. Sektörel çeşitliliği sağlamak için takım halindeçalışmaların sürdürülmesi kanaatindeyim. Bunun için sanayi il müdürlüğü, tarım il müdürlüğü, üniversitemiz, teknokent ve gereken diğer kurum ve kuruluşlarla birlikte güzel çalışmalar yapmak isteriz.        

 

Gemciler Metal’in Tarihçesi Hakkında Bilgiler Verir misiniz?

Güven Bakır İş ve Koll. Şti olarak 1948 yılında bakır levha imalatı ile faaliyetine başlayan firmamız, zaman içerisinde gelişim göstererek, 1993 yılında bakır rulo ve şerit imalatını da bünyesine alarak 1997 yılında Gemciler Güven Metal San. ve Tic. A.Ş.’ye dönüşmüştür.
Ülkemiz sanayisine ve sanayicisine katkı sağlamak amacı ile kurulan Gemciler Güven Metal San. ve Tic. A.Ş. her yıl artan yatırımlarla sürekli gelişme göstermiş, uyguladığı çağdaş ve yüksek teknolojilerle bugün sektöründe lider, Türk sanayisinin önde gelen kuruluşlarından biri konumuna gelmiştir.

Yurt dışında kaç ülkeye ulaşıyorsunuz?

Dünya genelinde 35 ülkeye ürünlerimizi ulaştırıyoruz. Ayrıca genel hedefimiz olan 2023 yılında Ülkemizin ulaşmak istediği ihracat rakamına katkıda bulunmak amacıyla çalışmalarımızı yoğunlaştırmış bulunmaktayız.  

Gemciler Metal Olarak Misyonunuzdan Bahseder misiniz?
Bulunduğu sektörde öncü kuruluşlardan biri olan, karlılığını ve verimliliğini artırmayı hedefleyen firmamız sürekli gelişme ve yaşamda kalite prensipleri doğrultusunda politikasını amacını ve misyonunu belirlemiştir.
Firmamızın misyonu (var oluş nedeni); yönetimi, personeli, bilgi birikimi, ürettiği malın kalitesi, yeni yatırımlarla genişleyen makine parkı, gittikçe büyüyen üretim miktarının kaliteden taviz vermeksizin karşılanması yanında, rekabet ortamında önemli bir yer elde etmektir.
Çalışmalarında müşterilerinin istek ve ihtiyaçlarını ön planda tutan Gemciler Güven Metal San. Tic. A.Ş, son teknolojileri bünyesinde bulundurmaya özen göstermektedir. Faaliyetlerini teknoloji-kalite-güven kelimeleri ile sloganlaştıran Gemciler Güven Metal San. Tic. A.Ş yatırımlarını artırmakta, mevcut makine parkını güçlendirmekte ve müşterilerine en iyi hizmeti vermenin haklı gururunu taşımaktadır.

Kalite ve Kusursuz Hizmet Ancak Bilgi ve Tecrübe İle Mümkün Olur
Firmamızın politikası; kalite, verimlilik, iş ahlakı, işçi sağlığı, sürekli gelişim, fikre saygı, maliyet bilinci, paylaşım ve ‘ben değil biz’ olmuştur. Koşulsuz müşteri memnuniyeti anlayışıyla yurtiçi ve yurtdışı müşteri portföyünü genişletmek, en uygun ürünü en ekonomik şartlarda üreterek tasarrufu arttırmak, çalışmalarımızda ekip ruhunu oluşturarak ortak katılımı sağlamak Gemciler Güven Metal San. Ve Tic. A. Ş.’nin ilkeleri arasında yer almaktadır.
Kalite ve kusursuz hizmetin ancak bilgi ve tecrübe ile mümkün olabileceğine inanan Gemciler Güven Metal San. Tic. A.Ş, üretimin her aşamasında profesyonel kadrolar ve ileri teknoloji ürünü makinelerle çalışmalarını sürdürmektedir.

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.