1. Haberler

  2. Gündem

  3. YENİ ENERJİ İLETİM HATTI YERALTINA ALINIYOR
YENİ ENERJİ İLETİM HATTI YERALTINA ALINIYOR

YENİ ENERJİ İLETİM HATTI YERALTINA ALINIYOR

AKEDAŞ Elbistan İşletme Müdürü Süleyman Öner, herhangi bir arıza, doğal afet veya diğer durumlarda şehrin uzun süre elektriksiz kalmaması için başlattıkları ikinci enerji iletim hattı çalışmalarının büyük bir hızla devam ettiğini belirterek, hattın 3,5

A+A-

   Elbistan’ı besleyen enerji iletim hattının tek olması nedeniyle, arıza, doğal afet veya diğer durumlarda şehrin uzun süre elektriksiz kalabildiğini ifade eden Öner, 2012 yılında Elbistan halkına yeni bir hat döşemek için söz verdiklerini ve bu sözü yerine getirmek için de 2 milyon TL’lik bir ihale gerçekleştirdiklerini kaydetti.
Yüklenici firmaya Mayıs ayı içerisinde yer teslimi yaptıklarını anlatan Öner, Hasankendi Köyü civarından geçen enerji iletim hattının tamamen yeraltına alınarak, Battalgazi Cami yanında bulunan trafo binasına yeni hattın ulaştırılacağını söyledi.
Yeni hattın tamamlanmasının ardından herhangi bir enerji iletim hattında arıza olması durumunda, şehrin ikinci hattan beslenebileceğini ifade eden Öner, “Akedaş olarak, 2012 yılında Elbistan’a ikinci bir enerji iletim hattının döşenmesi ve Şeker Fabrikası yolunun aydınlatılması işini 2013 yılında yapacağımıza dair taahhütte bulunmuştuk. Bu taahhüdümüzü yerine getirdik ve 3x477 iletkenli olan ve Elbistan’a yetecek kapasitede enerji iletimi sağlayacak olan, Elbistan Battal Köprüsü Kök Binasına kadar uzanan yeni bir enerji iletim hattının döşenmesine başlandı. Hasankendi Köyü civarındaki iletim hattından alınacak enerji, 3,5 kilometrelik yer altı hattı ile Elbistan’a ulaşacak. Bu sayede iletim hattının birinde arıza olması durumunda, diğer hattı anında devreye alabileceğiz. AKEDAŞ olarak vatandaşlarımıza sürekli ve kaliteli enerji verebilmek için yatırımlarımız devam edecek.”
Yeni enerji iletim hattı ile Şeker Fabrikası yolunda aydınlatma işini yapan müteahhit firma Alkur Enerji yetkilileri ise, enerji iletim hattı çalışmalarının 1 gibi bir sürede tamamlanacağını ifade ettiler.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.