1. Haberler

  2. Gündem

  3. VEKTÖR MÜCADELESİ EĞİTİMİ VERİLDİ
VEKTÖR MÜCADELESİ EĞİTİMİ VERİLDİ

VEKTÖR MÜCADELESİ EĞİTİMİ VERİLDİ

Kahramanmaraş Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından Vektör (Sinek /Sivirisinek) mücadelesi eğitimi verildi.

A+A-

    Belediye Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğünün organize etmiş olduğu ve bu sene biricisi düzenlenen Vektör (Sinek / Sivrisinek ) mücadelesi için bilgilendirme ve eğitim programı mahalle muhtarları, İl halk sağlığı sıtma savaş birim yetkilileri ve çalışanları, veteriner işleri müdürlüğü çalışanları, Türkoğlu Belediyesi yetkilileri ve çalışanları, Kılılı Belediyesi yetkilileri ve çalışanları ile müdürlüğümüz çalışanlarının katılımlarıyla Necip Fazıl Kısakürek Kültür merkezinde gerçekleştirilmiştir.   

Bilgilendirme programını konusunda uzman Ziraat Yüksek Mühendisi Tuncay Yıldıztekin ile birlikte Ziraat Yüksek Mühendisi Mehmet Şalıvar yapmıştır. Bilgilendirme sunumu kapsamında sinek ve sivrisineklerin, biyolojileri, türleri, yaşam evreleri, üreme alanları, zararları ve mücadele yöntemleri istatistikî veriler ile slaytlar eşliğinde görsel ve yazılı olarak detaylı olarak anlatılmıştır.

Belediyemiz Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü vektörlerle entegre mücadele hizmetinde öncelikli hedefi; doğadaki canlılara ve çevreye zarar vermeden etkin bir şekilde insanlara rahatsızlık veren ve hastalık bulaştırma riski taşıyan sivrisinek, karasinek gibi haşerelerle mücadele etmek ve bunların sayısını kontrol altında tutmaktır. Mücadelemizin sürekli ve daha etkin olabilmesi kapsamında, mahalle muhtarları, hemşerilerimiz ve kamu kurum ve kuruluşları ile sürekli olarak koordinasyonlu bir şekilde sinek ve sivrisineklerin üreme alanlarının azaltılması için tedbirler almaya çalışılmakta olup, etkin mücadele kapsamında daha yoğun bir larva mücadelesi yapılmaktadır.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.