1. Haberler

  2. Gündem

  3. ŞUBE BAŞKANI GENÇ'TEN THK’YA SAHİP ÇIKALIM ÇAĞRISI
ŞUBE BAŞKANI GENÇ'TEN THK’YA SAHİP ÇIKALIM ÇAĞRISI

ŞUBE BAŞKANI GENÇ'TEN THK’YA SAHİP ÇIKALIM ÇAĞRISI

Türk Hava Kurumu (THK) Elbistan Şube Başkanı Celil Genç, 1925 yılında Atatürk tarafından kurulan kurumun topladığı yardımlar ile Türkiye’de birçok hizmete imza attığını belirterek, THK’ya herkesin yardımcı olması gerektiğini söyledi.

A+A-

   Türk Hava Kurumu'nun Türk Havacılık Sanayini kurmak, geliştirmek havacılığın önemini anlatmak, gerekli araç ve gereci hazırlamak, personel yetiştirmek ve uçan bir Türk gençliği yetiştirmek amacıyla 16 Şubat 1925’te Türk Tayyare Cemiyeti olarak Atatürk tarafından kurdurulduğunu hatırlatan Şube Başkanı Celil Genç, “1925 yılında Atatürk tarafından istiklal savaşı yıllarında havacılığın öneminin daha çok anlaşıldığı için kurulmuş o yıllarda uçak fabrikası dahi kurulup uçak imal etmiş yurt dışına ihraç edildiği yıllardan buyana sizlerin yardımlarıyla ayak da durarak bu günlere gelen Türk Hava Kurumu, devlet den hiçbir maddi destek almamaktadır. Kurulduğu günden bu güne gençlerimize bedava havacılık eğitimi veren, paraşütçü, planörcü ve pilot yetiştiren Türk Hava Kurumu son birkaç yıl içerisinde atak yaparak havacılık ve uzay üniversitesini kurmuş öğretime başlamıştır. 2013 mezununu vermiştir. Yangın uçakları, eğitim uçakları, ambulans uçak ve helikopter filosunu genişleterek halkımızın ve ülkemizin hizmetine sunmuştur. Bu hizmetleri yaparken devletimizden kuruş destek almamaktadır. Bu hizmetlerin hepsini siz halkımızın yardımlarıyla gerçekleştirmektedir" dedi. 
2012 yılında uçak fabrikası temelinin de atıldığını kaydeden Genç, şöyle devam etti;
"2014 yılında göklerde yüzde 100 kendi imal ettiğimiz uçaklarımız yer alacaktır. 2023’e kadarda yüzde 100 yerli uydumuzu fırlatacağız. Bu çalışmalarımızın maddi kaynağı sadece siz yardım sever halkımızın yardımlarıdır ve yardımlarınızın kuruşu heba edilmemektedir. Ayrıca Toplanan yardımların yüzde 50’si sosyal yardımlaşma fonuna yüzde 10’u da Kızılay, çocuk esirgeme kurumu ve diyanet vakfına aktarılmaktadır. Bu nedenle 2013 yılı yani içinde bulunduğumuz Ramazan ayında fitre-zekâtlarınızı dağıtırken Türk Hava Kurumunu unutmamanızı, en azından bir kısmını vermenizi rica ediyoruz. Aslında 27 Aralık 1999 tarih ve 23919 sayılı resmi gazetede yayınlanan 2860 sayılı kanun gereği kurban derisi ve fitre-zekat toplama yetkisi sadece Türk Hava Kurumuna ait olup, diğer kurum ve kuruluşlara Türk Hava Kurumu tarafından kanun gereği taksim edilmektedir. Türk Hava Kurumu elemanlarınca siz vatandaşlarımıza, kamu kurum ve kuruluşlar ile sivil toplum Kuruluşlarına zarflarımız ulaştırılacaktır. Zarflarımız seri numaralı olup teker teker zimmetlidir.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.