1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Şehrin gelişimi adına şehir içi projeler tasarlanmalı
Şehrin gelişimi adına şehir içi projeler tasarlanmalı

Şehrin gelişimi adına şehir içi projeler tasarlanmalı

Azimler Otomasyon Sistemleri Yönetim Kurulu Üyesi Can Kapukaya, siyasetçilerden beklentiler sanayinin sorunlarına ilişkin sorularımızı yanıtladı. Kapukaya; “şehir içinin gelişimi adına çalışmalar yapılması öncelik isteklerimiz arasındadır” dedi.

A+A-

PARTİ FARKI GÖZETMEKSİZİN SİYASİLERDEN BEKLENTİLERİNİZ NELERDİR?

Belediye başkanlarımızdan beklentilerimizin başında ellerindeki maddi kaynakları vatandaşın yararına olmayan projelerde kullanmamaları geliyor. Kuzey çevre yoluna harcanan paranın fazla olduğunu düşünüyorum. Bu projenin ne kadar fayda sağlayacağı tartışılabilir. Şehrin çevresindeki farklı projelere para harcanmaması, şehir içinin gelişimi adına çalışmalar yapılması öncelik isteklerimiz arasındadır.

YILLARDAN BERİ SANAYİ SİTESİNİN İÇERİSİNDE ESNAFLIK YAPIYORSUNUZ. SANAYİNİN SORUNLARI NELERDİR?

Sanayinin en büyük sorunu esnafın tahsilat sorunudur. Sanayinin arka tarafında bir sahipsizlik söz konusu. Sanayinin esnafını bütün siyasetçiler yalnız bıraktı. Şehir dışından gelerek ihale alan şirketlerin çoğu çek-sent usulü ile esnafları maddi konularda çok zor durumda bırakıyorlar. Bunun takibini siyasetçilerimiz neden yapmıyorlar. Bizim memleketimizin adamları dururken ihaleler neden dışarı firmalarına gidiyor? Geçtiğimiz günlerde bir siyasetçimiz geldi. Bu sorunların bir kısmından bahsettik. Bize ‘ben tahsilatçı mıyım’ cevabını verdi. Sanayimizde iş yoğunluğu var. Güzel bir canlılık söz konusu ama nakit döngüsü yok. Sanayimizin doğru düzgün altyapısı yok. Park yerleri yok. Beklentimiz şehirlerarası yol güzergahlarının şehirden geçecek doğrultuda yapılması. Kendi yağımızda kavrulmaktan çıkarak ekonomiye katkı sağlanması gerekiyor. Şehre girecek her bireyin, her aracın yaptığı alışverişten bıraktığı bir lira esnafımıza güç katar. Bir önemli konumuz daha var ki; eğitim, yıllardan beri konuşuruz ama mesafe kat edemeyiz. Şehrin eğitim seviyesi ve düzeyi nedir, nasıl geliştirilir, nasıl arttırılır, nelerde sorun var, nasıl çözülür? Bu konuların ele alınıp gündem oluşması gerekiyor. Bırakın çalıştayı, bu işin dillenmesi bile fayda sağlayacaktır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.