ŞEHİT İTFAİYECİ YAKINLARINA PLAKET

Kahramanmaraş Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, İtfaiye Haftası etkinlikleri çerçevesince Şehit İtfaiyeci yakınlarına ve başarılı personellere plaket takdim etti.

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
ŞEHİT İTFAİYECİ YAKINLARINA PLAKET

Her yıl 25 Eylül 1 Ekim tarihleri arasında kutlanan İtfaiyeciler Haftası dolayısıyla bir dizi etkinlik düzenlendi.

Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinlikler, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Programın ilk bölümünde Türk Halk Müziği Konserinde sahne alan Belediye Konservatuarı Türk Halk Müziği Sanatçısı Şaban Bayazıt ve Saz Ekibi, birbirinden güzel türkülerle salonu dolduranları coşturdu.

Van-Erciş’ten görüntüler

Açılış konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelen Kahramanmaraş Belediyesi İtfaiye Müdürü ve AKMOD Başkanı Cahit Küçükönder, itfaiye teşkilatı ve AKMOD (Arama Kurtarma ve Moral Destek Ekibi) hakkında bilgiler verdi.

Sunumlar eşliğinde bilgiler aktaran Küçükönder, aynı zamanda deprem konusunda neler yapılması gerektiği üzerinde durarak, Van-Erciş depreminde AKMOD’un yaptığı çalışmaları görüntüler eşliğinde anlattı.

Daha sonra kürsüye gelen İtfaiye Eğitmenlerinden Ali Güler ve Ahmet Ekici sırasıyla İtfaiye Mesleği ve Yangın konularında sunumlar eşliğinde bilgi verdiler.

Programın ikinci bölümünde Belediye Konservatuarı Türk Halk Müziği Sanatçılarından Fatma Çabuk ve Saz Ekibi sahne alarak birbirinden güzel türküler seslendirdi.

Konser sonrasında İtfaiye Eğitmenlerinden Reşit Yusuf Gözükara-Yangın Güvenliği, Zekeriya Kalmış-Trafik Kazaları ve Sinan Kiraz-Gönüllü İtfaiyecilik üzerine sunumlar eşliğinde bilgiler aktardılar.

Neşet Ertaş Yad edildi

Programın üçüncü bölümünde ise Belediye Konservatuarı Türk Halk Müziği Sanatçısı Rıza Çiftçi, Türk Halk Müziğinin boynunun büküldüğünü ifade ederek, Neşet Ertaş’ı kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşadıklarını söyledi.

Daha sonra birbirinden güzel türküler seslendirerek salondakilere güzel dakikalar yaşattı.

Konserin ardından kürsüye gelen İtfaiye Eğitmenlerinden Mustafa Kuruçay- İleri Düzey Arama-Kurtarma, Ersan Toraman- Kontrollü Arama Kurtarma konularında slayt eşliğinde sunum yaparak bilgiler aktardılar.

Başarılı olanlara plaket

Programın kapanış bölümünde ise şehit itfaiyecilerin yakınlarına, yılın itfaiye personeline ve yılın AKMOD gönüllülerine plaketler takdim edildi.

Şehit İtfaiyecilerden Kazım Gümüşbaş’ın adına oğlu Aydın Gümüşbaş, Ahmet Tekiş adına kızı Cansu Tekiş ve Nuri Cevher adına oğlu Adem Cevher plaketlerini İtfaiye Müdürü Cahit Küçükönder’den aldılar.

Fatih Kurt, Ahmet Ekici, Mehmet Çomruk ve Sinan Kiraz; Yılın İtfaiyecileri olarak, Abdullah Kertmen, İbrahim Çataltaş, Gülnaz Köe ve Adem Koç ise Yılın Gönüllüleri olarak İtfaiye Müdürü ve AKMOD Başkanı Cahit Küçükönder’in elinden plaketlerini aldılar.

Plaket töreni sonrasında İtfaiye Müdürü Küçükönder, kutlama programının sona erdiğini ve 27 Eylül 2012 Perşembe günü saat 21.00’de Aksu TV’de canlı yayına katılarak itfaiyecilik ve arama-kurtarma konularında bilgiler aktaracağını söyledi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.