ŞAHİN: GEÇİCİ İŞÇİLERİN KADRO KONUSU SOSYAL BİR SORUN

Şeker-İş Sendikası Elbistan Şube Başkanı İsmail Şahin, geçici işçilerin kadroya alınması konusunun sosyal bir sorun olduğunu belirterek, bir an önce çözülmesi gerektiğini söyledi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
ŞAHİN: GEÇİCİ İŞÇİLERİN KADRO KONUSU SOSYAL BİR SORUN

 Türkiye genelindeki şeker fabrikalarında 4 bin 500 civarında, Elbistan Şeker Fabrikası’nda ise 338 geçici işçinin görev yaptığını belirten Şahin, “Bu konu sosyal bir meseledir ve mutlaka çözüme kavuşturulması gerekmektedir” dedi.
Geçici işçilerin kadro almamaları durumunda emekliliklerinin hayal olduğunu, yılda 4 ay süreyle çalışmakla prim gün sayılarının dolmayacağını anlatan Şahin, şunları söyledi:
“Türkiye genelinde 4 bin 500, Elbistan’da ise 338 geçici işçi görev yapıyor. Elbistan Şeker Fabrikası’nda toplam 540 işçi bulunuyor ve büyük çoğunluğunu geçici işçiler oluşturuyor. Kadro eksikliklerinin tamamlanması amacıyla Türkiye genelindeki şeker fabrikalarında görev yapan 4 bin 500 geçici işçiye kadro verilmesi için tüm sendikaların olduğu gibi bizimde istemimiz bu yöndedir. Bu amaçla hazırladığımız dosyaları tüm bölge milletvekillerine, sivil toplum örgütlerine, sendikalara, siyasi partilere göndererek, görüşlerimizi aktardık ve desteklerini istedik. Ayrıca yaptığımız ziyaretler ile bu konuyu gündeme getiriyoruz. Geçtiğimiz ay içerisinde sendikamızı ziyaret eden AK Parti Milletvekili sayın Nevzat Pakdil ile geçici işçi arkadaşlarımızı görüştürüp, sorunlarını iletmelerini sağlamıştık. Biz şeker fabrikalarında görev yapan geçici işçilerin kadro almaları için her kesimin duyarlı olmasını bekliyoruz. Bu konu kadro meselesinden çıkmış ve sosyal bir sorun halini almıştır. Bu sosyal sorunun bir an önce çözülmesini istiyoruz.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.