1. Haberler

  2. Sağlık

  3. SAĞLIK MÜDÜRÜ DR.M.İLKER ÇİTİL’İN KABULÜ
SAĞLIK MÜDÜRÜ DR.M.İLKER ÇİTİL’İN KABULÜ

SAĞLIK MÜDÜRÜ DR.M.İLKER ÇİTİL’İN KABULÜ

Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürü Dr.M.İlker ÇİTİL, Göz Hastalıkları ve Sağlığı Uzmanı Operatör Doktor Cüneyt Özmen’i ve Yasin Mortaş’ı makamında kabul etti.

A+A-

Yılın doktorları ve  “Sevgi En İyi İlaçtır” konulu kısa film, öykü  şiir yarışmasının Ödül Töreni 15 Mart 2013 tarihinde Ankara’da Devlet Tiyatroları Leyla Gencer Sahnesinde yapılmış, Kahramanmaraş Necip Fazıl Şehir Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı Op.Dr.Cüneyt Özmen Yılın doktoru ve Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Memuru Yasin Mortaş’ta öykü dalındaki ödülünü, Sağlık Bakanı sayın Dr.Mehmet MÜEZZİNOĞLU’nun elinden almıştı.

Her iki personeli makamında kabul eden Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürü Dr.M. İlker ÇİTİL: ‘Her iki çalışanımızı da yürekten tebrik ediyor, bundan sonraki mesleki hayatlarında başarılarının devamını diliyorum.’dedi.

Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yılın doktoru seçilerek, Ankara’da yapılan yılın doktoru töreninde K.Maraş’ı temsil eden Operatör Doktor Cüneyt Özmen, uzmanlığını aldığı 2011 yılından beri çalıştığı hastanede vitreoretinal cerrahi birimi kurarak yaklaşık iki yıldır aktif olarak kompleks vitreoretinal cerrahi uygulamaktadır. Bu uygulama ile şehir dışına olan hasta sevkinde azalma olmuştur. Prematüre retinopatisi tanı ve lazer tedavisini bölgede uygulayan tek hekimdir. Bölgede sık rastlanan Keratokonus hastalığı tedavisinde ultraviyole ışını yayan crosslinking cihazını geliştirerek CE belgesi almasını ve seri üretime geçmesini sağlamıştır. 2012 Uluslararası Oftalmoloji Konseyi sınavlarını başarıyla geçerek aynı yıl Türkiye’den “Uluslararası Oftalmoloji Konseyi Üyeliği” ünvanına hak kazanan iki hekimden biridir. Biri SCI- Expanded dergide olmak üzere 8 yurtdışı, 20 yurtiçi yayını ve 1 adet yurtdışı kitap bölüm yazımı vardır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.