1. Haberler

  2. Gündem

  3. POLAT: TAQA YÖNETİCİLERİ STÖ’LERLE DE GÖRÜŞMELİ
POLAT: TAQA YÖNETİCİLERİ STÖ’LERLE DE GÖRÜŞMELİ

POLAT: TAQA YÖNETİCİLERİ STÖ’LERLE DE GÖRÜŞMELİ

Elbistan Sanayici ve İşadamları Derneği (ELSİAD) Başkanı Emin Polat, bölgede 12 milyar dolarlık enerji yatırımı yapacak olan Abu Dabi Emirliği ulusal Enerji Şirketi TAQA’nın yetkililerine çağrıda bulunarak, “TAQA şirketinin yetkilileri Elbistan’da kaymak

A+A-

 ELSİAD Yönetimi, Samanyolu Otel’de verilen sabah kahvaltısında bir istişare toplantısı yaptı. Toplantıda Afşin-Elbistan’a yapılacak olan yeni termik santrallerin bölgeye getirisi ve yatırımı EÜAŞ ile birlikte yapacak olan TAQA Şirketi’nin bölgedeki ziyaretleri değerlendirildi.
ELSİAD Başkanı Emin Polat, ELSİAD olarak TAQA şirketi yöneticileriyle istişare yapmak istediklerini belirterek, “Geçtiğimiz günlerde Elbistan’ımıza termik santrallerin kurulmasıyla ilgili TAQA Şirketi yetkililerinin Elbistan’da kaymakamımızla, sivil toplum örgütleriyle görüşmesini bekledik. Biz bu konuda Elbistan Sanayici ve İşadamları Derneği olarak Elbistan’ımızın altyapısıyla ve sosyal alanlarıyla kendimizi gelecek yatırımlara hazırlıyoruz” dedi.
Santrallerden dolayı bölgede yapılacak olan istimlaklerin da 2013 yılı içerisinde gerçekleşeceğini düşünmediğini belirten Polat, yaptığı açıklamada, şunları söyledi:
“İşadamlarımız ve Elbistan’ımız bu yatırımların faydalarını, getirilerini 2014 yılında görecekler diye düşünüyorum. 2013 yılı hazırlık yılı, fizibilite çalışması ve proje yılı olacak. 2014 yılı asıl yatırım yılı olacak. Buna göre de Elbistanlı işadamlarımız her alanda kendi işletmelerinde kendiişleriyle alakalı buna yönelerek çalışmalarını arzuluyoruz. Ayrıca bölgemizde istimlakten gelen paralarında bir an önce yatırıma kaymasıyla alakalı herkesin kafa yorması gerekiyor. Sadece inşaat sektörü ve emlak sektörüne kayan istimlak paralarının bir gün tıkanacağını düşünüyorum. Bir an önce istihdama ve üretime dayalı fabrikaların, üretim tesislerinin kurulması gerekmektedir. Bu konuda da biz, istimlakten para alan kardeşlerimize her türlü yardımı yapmaya, bilgi birikimi olan esnaflarımızla görüştürüp onlarla bütünleştirerek bilgi vermeye hazırız.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.