1. Haberler

  2. Gündem

  3. PAKDİL, TIP BAYRAMINI KUTLADI
PAKDİL, TIP BAYRAMINI KUTLADI

PAKDİL, TIP BAYRAMINI KUTLADI

Türk Parlamenterler Birliği Genel Başkanı ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Nevzat Pakdil, “Sorumluluk ve fedakarlıkla hizmet sunan hekimlerimizin ve sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramını kutluyorum” dedi.

A+A-

 Pakdil, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla TBMM Sağlık Merkezi’ni ziyaret ederek, doktorların ve sağlık çalışanlarının bayramını kutladı. Pakdil, ziyarette yaptığı değerlendirmede Türkiye’nin sağlık hizmetlerinde geldiği noktanın herkes tarafından takdirle karşılandığını belirtti.
Alınan kararların, çıkarılan kanunların ve aktarılan ödeneklerin verimli sonuçlar ortaya koymasının ancak insan kaynağı ile mümkün olabileceğini ifade eden Pakdil, bu noktada fedakarca çalışan sağlık çalışanlarının öneminin ortaya çıktığını kaydetti. Pakdil, “Son yıllarda yürütülen başarılı sağlık politikaları sayesinde Türkiye’nin tıp alanındaki başarıları tüm dünyada yankı uyandırdı. Doktorlarımızın gerçekleştirdiği organ nakilleri, literatüre geçen buluşları sadece ülkemizde değil, uluslararası kamuoyunda da dikkatle izlenmektedir. Ayrıca son yıllarda Türkiye, dünyanın en çok yabancı hasta çeken ülkelerinden biri haline geldi. Ülkemizin sağlık alanında yaşadığı bu değişim ve dönüşüm Kahramanmaraş’ta da kendisini hissettirmektedir. Tüm bu başarıların altında, öncelikle doktorlarımızın ve sağlık çalışanlarının özveri ile çalışmaları yatmaktadır” diye konuştu.
Tüm doktorların ve sağlık çalışanlarının meslek onuruna yaraşır bir şekilde gayretle çalıştığını dile getiren Pakdil, sözlerini şöyle tamamladı:
“Sağlık çalışanları ayrıca kendi sıkıntılarını da bir kenara bırakarak pek çok canı kurtarmak için kendilerini adadıklarına şahit olmaktayız. Sağlık, bir gönül işidir, bir ekip işidir. Ekibin lideri de doktorlarımızdır. Fakat her alandaki ve her pozisyondaki her sağlık çalışanı da başarıda pay sahibidir. Sağlık sektörü her gün yeni bir teknolojik gelişmeye sahne olsa da hizmetin en kritik aktörü sağlık çalışanıdır. Bu hizmet aşkının artarak devam ettiği yönündeki inancımın sonsuz olduğunu özellikle belirtmek istiyorum. Bu duygu ve düşüncelerle tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutluyor; başarılı ve değerli hizmetlerinin devamını diliyorum.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.