ORMAN FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİNE İSTİHDAM KONFERANSI

Üniversitemiz Orman Fakültesi tarafından, kariyer günleri etkinliği çerçevesinde “5531 sayılı Orman Mühendisliği, Orman Endüstri Mühendisliği ve Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği Hakkında Kanun ve İstihdam” adlı konferans düzenlendi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
ORMAN FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİNE İSTİHDAM KONFERANSI

 Orman Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleşen konferansa çok sayıda öğretim üyesi ve öğrenci katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Orman Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İbrahim Bektaş, Orman Fakültesi öğrencilerinin istihdam edilecekleri yerleri merak etiklerini ve öğrencilerin beklentilerine cevap vermek için de böyle etkinlikler yaptıklarını söyledi.

Orman Mühendisleri Odası Başkanı Ali Küçükaydın konuşmacı olarak katıldığı konferansta, “Geleceğimizin Mühendisleri” diye hitap ettiği öğrencilere, yeni çıkan kanun ve istihdam hakkında bilgi verdi.

Ormancıların, sınırlı ve farklı bir istihdam alanı olduğunu söyleyen Küçükaydın, istihdam alanının kamu olduğunu, ancak her geçen gün Orman Fakültesi açılmasıyla birlikte kamuda da bir kontenjan sorununun ortaya çıktığını vurguladı.

Öğrencilere tavsiyeler de veren Küçükaydın, öğrencilere kendilerinin olan bu kanunu iyi bilmeleri gerektiğini ve mezun olur olmaz Orman Mühendisleri Odasına başvurup, zorunlu stajlarını yapmalarını söyledi.

Konferans soru cevap bölümünün ardından Orman Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İbrahim Bektaş’ ın, Ali Küçük Aydın’ a plaket takdim etmesiyle son buldu.

 

 

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.