1. Haberler

  2. Gündem

  3. Memleket Sevdalısı Bir İşadamı
Memleket Sevdalısı Bir İşadamı

Memleket Sevdalısı Bir İşadamı

Kahramanmaraş’ın başarılı ve sevilen işadamlarından Volkswagen Yetkili Satıcısı Elis Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Şerbetçi, Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odasının son yapılan seçimlerini değerlendirdi ve Elis Otomotivin çalışmaları hakkında ön

A+A-

   1960 Kahramanmaraş doğumlu olan işadamı Şerbetçi’yi memleketi için yaptığı hizmetler dolayısıyla Kahramanmaraş’ta 7 den 70’e herkes bağrına basmış durumda. Özellikle Kahramanmaraşspor’umuza yaptığı desteklerden dolayı taraftarlarımızın abisi olarak anılan Şerbetçi, memleket sevdalısı bir işadamı olarak yıllardır bu güzide şehrin kalkınması adına uğraş vermeye devam ediyor. Yapılan her bir hizmetin Kahramanmaraş’ı bir adım daha ileriye götüreceğini kaydeden Şerbetçi, bu memleket yararına kim bir çivi çakıyorsa onun elini sıkar, elini öperim diye konuştu.

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odasının son seçimlerinde otomotiv grubunda görev almak üzere seçilen Haluk Şerbetçi KMTSO’da yapılan seçimin hayırlı olması dileğinde bulunarak yeni dönemde Kahramanmaraş’a en iyi hizmetleri sunmayı hedeflediklerini kaydetti.

Üstün hizmet anlayışını hedef edinerek Kahramanmaraş ilindeki tesisinde 2005 yılından beri faaliyet gösteren Volkswagen Yetkili Satıcısı Elis Otomotiv’in Ford ikinci el bayiliği ve Skoda bayiliğini de  aldıklarını, Showromunu açma çalışmalarını sürdürdüklerini söyleyen Volkswagen Yetkili Satıcısı Elis Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Şerbetçi, DOĞUŞ Grubu önderliğinde önceliklerinin satıştan çok müşteri memnuniyeti olduğunun altını çizdi.

Satıştan servise, kredi hizmetlerine kadar tüm otomotiv ihtiyaçlarına tek çatı altında çözüm getirmeyi amaçladıklarını kaydeden Doğuş Otomotiv Yetkili Satıcısı Elis Otomotiv yönetim kurulu başkanı Şerbetçi, tesislerinde üstün hizmet anlayışı ve 59 kişiden oluşan eğitimli uzman kadrosuyla Volkswagen müşterilerini buluşturduklarını belirtti. Tesislerinde Volkswagen Binek ve Ticari Araç showroomu, mekanik atölyeler, orjinal parça depoları, misafir kafeteryaları ile idari ve sosyal birimler yer aldığını söyleyen Şerbetçi, satış sonrası hizmetlerde gerçekleştirdiği çalışmalarıyla, Volkswagen AG tarafından Türkiye’nin 5 Örnek Ülke arasında gösterilmesini sağlayan Doğuş Otomotiv - Volkswagen Binek ve Ticari Araçların 2009 yılında başarıyla uyguladığı servis kampanyasını aynı başarı ile sürdürdüğünü ve Elis Otomotiv olarak bu hizmetleri Kahramanmaraşlılara vermekten dolayı mutlu olduklarını kaydetti.

 

Kahramanmaraş’ın Volkswagen’e bakış açısı nasıl?

Son 3 yıldır Kahramanmaraşlıların Volkswagen’e bakış açısının çok değiştiğini söyleyen Şerbetçi, 2006 yılından bu güne araç satışlarına bakıldığında yüzde yüzün üzerinde bir artışın olduğunu belirtti. Volkswagen’in Pazar payını artırması şehrimizde de satışları kat be kat arttırdı diye konuşan Volkswagen Yetkili Satıcısı Elis Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Şerbetçi,  arabayı satmaktan ziyade  DOĞUŞ Grubu önderliğinde önceliklerinin müşteri memnuniyeti olduğunu dile getirdi. Servis ve satış sonrası hizmetler ne kadar iyiyse, müşteri memnuniyeti ne kadar yüksekse satışlarda bir o kadar hız kazanır diyen Şerbetçi, müşteri memnuniyetinin ne denli önem arz ettiğini iyi bilen Doğuş Grubunun tüm bayilerine bu konuda üst düzeyde yılda üç defa olmak üzere eğitimler vererek bu bilinci oluşturma gayretlerini sürdürdüğünü söyledi.

Otomotiv sektörünün bir hizmet sektörü olduğunu söyleyen Şerbetçi müşteriye iyi bir hizmet sunulduğu takdirde satışların süreklilik kazanacağını aksi takdirde müşteri hizmetten memnun kalmazsa bir daha alışverişe gelmeyi bırakın plazanın önünden dahi geçmeyeceğinin altını çizerek müşteri memnuniyetinin önemine vurgu yaptı.

 

Bu Dönem Çok Daha İyi Hizmetler Yapmalıyız

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odasının son seçimlerinde otomotiv grubunda görev almak üzere seçilen Haluk Şerbetçi KMTSO’da yapılan seçimin hayırlı olması dileğinde bulunarak yeni dönemde Kahramanmaraş’a en iyi hizmetleri sunmayı hedeflediklerini kaydetti. Özellikle Meclis Başkanlığına seçilen Hanifi Öksüz’ün şehrimiz için büyük bir şans olduğunu kaydeden Şerbetçi bu dönemde çok daha iyi bir hizmet sunacaklarının müjdesini verdi.

Kahramanmaraş ekonomisinin bir çığ gibi büyüdüğünü söyleyen Şerbetçi tüm sektörlerde büyük bir atılım yapıldığını ve bunun sonucu olarak Kahramanmaraş’ta işsizliğin sıfır noktasına indiğini belirtti. İş isteyen, çalışmak isteyen herkese şehrimizde iş ortamının olduğunu kaydeden Şerbetçi gelişen ve büyüyen ekonomiyle birlikte şehrimizin geleceğinin çok parlak olduğunu söyledi.

KMTSO’nun şehrimize katkısı

KMTSO’da tüm iş sektörüne ait 10 bine yakın üye bulunduğunu kaydeden Şerbetçi bu üyelerin kendi sektörleri içerisindeki sorunlarını ve çözüm noktalarını iyi değerlendirip meclise getirdiğinde önemli görüş ve fikirler ışığında güzel sonuçların üretileceğinin altını çizerek bunun sonucunda şehrimizin kalkınmasına yönelik güzel projelerin oluşacağını kaydetti. Bu hükümet zamanında gelen hizmetlerin hiçbir dönemde gelmediğini söyleyen başarılı işadamı Haluk Şerbetçi buna paralel olarak KMTSO’ nun bu dönem ve bundan sonraki dönemlerde çok daha iyi çalışarak bu yatırımları fırsata çevirmesi gerektiğinin altını çizdi.

Başbakanımız Odamıza Çok Önem Veriyor

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın özellikle son 3 yıldır KMTSO’ ya çok daha fazla önem verdiğini dile getiren Şerbetçi istedikten sonra Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odasının yapamayacağı hiçbir şeyin olmadığını kaydederek memleket için önemli işler yapılabileceğini belirtti. En önemli olgunun birliktelik olduğunu dile getiren Şerbetçi, el ele verildiği takdirde tüm problemlerin çözüleceğini ve önemli projelere imzaların atılacağını sözlerine ekledi.

 

 

Bu Göreve Oturmak İçin Gelmedik

 

KMTSO’da çalışmaların yeni dönemde çok hızlı ve seri olarak yapılmasında faydalar olacağını belirten Şerbetçi kendi sektörleri olan otomotiv sektörü ile ilgili olarak ise meslek komitesi üyeleri ile bir araya gelip projeleri değerlendireceklerini ve uygun görülen fayda verecek projeleri en kısa zamanda hayata geçirmek için uğraş vereceklerini söyledi. Görev bilinciyle hareket ettiklerinin altını çizen işadamı Şerbetçi bu göreve sadece oturmak için gelmediklerini, çalışarak yapılması gerekenleri bir an önce gerçekleştirme arzusu içerisinde olduklarını kaydetti. Bu göreve seçilen her üye ve meslek komite başkanlarının kendilerine verilen oylarla bu görevi üstlendiklerinin farkında ve bilincinde olduklarını ve bu doğrultuda hareket ederek çalışmalara yoğunluk verdiklerini söyledi. Yapılan her bir hizmetin Kahramanmaraş’ı bir adım daha ileriye götüreceğini kaydeden Şerbetçi, bu memleket yararına kim bir çivi çakıyorsa onun elini sıkar, elini öperim diye konuştu. MARAŞTAN ekibine de bu memleket için yaptığı hizmetler dolayısıyla teşekkür ettiğini dile getiren Şerbetçi Kahramanmaraş basınının da güzel şehrimizin kalkınması ve gelişmesi adına önemli görevler üstlendiğini ve bu çalışmalarından dolayı tüm basın camiasını kutladığını söyledi.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.