1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Küçük mimarlar sergisi
Küçük mimarlar sergisi

Küçük mimarlar sergisi

Zekeriya Tanrıverdi İmam Hatip Ortaokulu 7. Sınıf öğrencileri “Mimari Tasarım” konusuyla ilgili bir sergi düzenlediler. Bu sergide öğrenciler kendi özgün çalışmalarını kendi imkanları ile ortaya koydular.

A+A-

Teknoloji ve Tasarım dersi Öğretmeni Hatice Tunç “Öğrencilerimiz, “Mimari Tasarım” konusunda hayallerini kullanarak kendilerine özgün beceri ve yetenekleri doğrultusunda çalışmalar yaptılar. Bu çalışmalar sırasında onların heyecanı ve gayreti görülmeye değerdi. Bazen zorlanarak bazen eğlenerek ama hep isteyerek en güzelini yapmaya çalıştılar. Bu çalışmaların tamamı bizim için çok önemli ve değerliydi.” Dedi.

Teknoloji ve Tasarım ders öğretmeni Mehpare Özdemir “ Her şey hayalle başlar. Bizler teknoloji ve tasarım dersinde öğrencilerimize hayal kurup, tasarlayın ve uygulayın diyoruz. İnanıyoruz ki bizleri ileriye götürecek olan hayallerimizdir” Diyerek düşüncesini dile getirdi. Yine okulumuz Teknoloji ve Tasarım öğretmenlerinden Gamze Kasapkara, “Toplumda bu dersin önemi tam olarak algılanamamıştır. Sınav odaklı bir sistemin içerisinde zaman zaman bizlerin yeri yokmuş gibi bir durum oluşmaktadır. Oysaki öğrencilerimiz bu ders sayesinde hayal kurarak kendilerini özgürce ifade ederek, özgüven geliştirecek hem başarıya ulaşacak hem de ortaya çıkamayan yetenekleri ortaya çıkacaktır.” Dedi.

Zekeriya Tanrıverdi İmam Hatip Ortaokulu Teknoloji ve Tasarım öğretmenleri olarak bu güzel çalışmaları bir sergiyle çevremize duyurmaya çalıştık. Bu konuda bizden desteklerini esirgemeyen değerli Müdürümüz Hasan Acaboğa’ ya ve Müdür Yardımcımız İlknur Balcı’ya çok teşekkür ediyoruz. Ayrıca İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Duran Doğan, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Enver Gökşen, İl Şube Müdürlerimiz Kenan Abacı, Mustafa Bardak, Ali Tiyek, Mimarlar Odası Başkanı Veli Çiftaslan ve yönetim kurulu Milli Mühendisler Cemiyeti Başkanı Ahmet Gebel ve Yönetim Kurulu ve velilerimizin yoğun katılımı ile sergi açılışımız yapıldı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.