1. Haberler

  2. Gündem

  3. KÜÇÜK: HİZMETTE SINIR TANIMIYORUZ
KÜÇÜK: HİZMETTE SINIR TANIMIYORUZ

KÜÇÜK: HİZMETTE SINIR TANIMIYORUZ

Elbistan Belediye Başkanı Durmuş Küçük, belediye araç parkına dahil edilen 46. Aracın tanıtımını yaptı.

A+A-

 Tek başına sathi kaplama asfalt yapabilen yeni araç ile asfalt ekibinin daha da güçlendiğini belirten Başkan Küçük, “Hizmette sınır tanımıyoruz” dedi. 
Yeni asfalt makinesinin Elbistan’a hayırlı olmasını dileyen Başkan Durmuş Küçük, alınan yeni araç sayesinde günlük 15 ila 20 kilometre sathi kaplama asfalt yapılabileceğini belirterek, şunları söyledi:
“Bugün 46. aracımızı da araç filomuza katmış bulunuyoruz. Bizim dönemimizde belediye araç parkına 46 tane araç kazandırdık. Yakında 5 adet belediye otobüsümüz gelecek. Bunlarla beraber inşallah 51 adet araç bizim dönemimizde belediyemiz bünyesine kazandırılmış oluyor. Hizmette sınır tanımıyoruz. Değerli hemşehrilerimizin destekleri, çalışan arkadaşlarımızın gayretleri ile hizmetlerimizi yapıyoruz.

Bu aracın fonksiyonlarına gelince; sathi kaplamada günlük 15 ila 20 kilometre arası seri şekilde asfalt yapacak olan döküm aracıdır. Bu asfalt çalışmalarımızı hızlandıracak, standardını yükseltecek bir yapıya kavuşturulmuştur. Arkasına montaj yapılan sistem ile hem bitüm dediğimiz zifti seri şekilde serecek, aynı anda çakıl taşlarını döşeyecek. Bu şekilde dizayn edilmiş bir araçtır. Hayırlı ve uğurlu olsun.
Bir taraftan sıcak asfalt çalışmalarımız asfalt finişheri ile devam edecek. Zaten biz kısmen sathi kaplama yapıyorduk ve bu araçla devam edecek. Bir taraftan da yama ekibimiz görev yapacak. Yani biz asfalt ekibini 3 bölüm halinde çalıştırıyoruz. Bu araç ile imkanlarımız daha da artacak. Sıcak asfalt çalışmaları da artarak devam edecek, onda hiçbir sorun yok. Çünkü onun formatı ayrı, çalışma sistemi ayrı finişherle sıcak asfalt dökülüyor. Bunun çalışma sistemi ise ayrı. Daha önce kamyonlarla serme yapıyorduk, şimdi ise bu araç ile yapılacak.”
Elbistan Belediyesi Fen İşleri Müdürü Cebrail Çatalbaş ise, aracın özellikleri hakkında Başkan Durmuş Küçük’e bilgi verirken, yeni aracın son teknoloji ile donatıldığını ve istenilen genişlikte asfalt dökebildiğini kaydetti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.