1. Haberler

  2. Gündem

  3. KOSGEB Kahramanmaraş müdürlüğünden KOBİ’lere ihracat kampı
KOSGEB Kahramanmaraş müdürlüğünden KOBİ’lere ihracat kampı

KOSGEB Kahramanmaraş müdürlüğünden KOBİ’lere ihracat kampı

KOSGEB Kahramanmaraş Müdürlüğü COSME Programı Avrupa İşletmeler Ağı Projesi kampında KOBİ'lere ihracat kampı düzenliyor.

A+A-

2-26 Aralık 2019 tarihleri arasında düzenlenecek olan programın hedefi işletmelerimizin ihracatta var olan başarılarının arttırılması ve ihracatı olmayan firmaların ihracat başlaması. 4 hafta sürecek bu programda seçilecek 20 KOBİ’yle 4 hafta boyunca haftada 4 gün, günde 4 saat birebir ilgilenilecek.

KOSGEB Kahramanmaraş Müdürlüğünden yapılan açıklama şu şekilde; “Program başlıkları şöyle;  Firmalarda denetlenebilir bir ihracat satış sisteminin kurulması. Müşterilere ulaşmak için detaylı pazar araştırması yetkinliği kazanmak. Hedeflenen satışlara ulaşmak için planlı çalışma yetkinliği kazanmış çalışanlar. İşletmelerin ürünleri için hazırlanmış İhracat Pazar Araştırması Raporları. İşletmelerin ürünlerine müşteri olabilecek firmaların listeleri. Müşteriler ile iletişimde kullanılacak konuşma ve e-posta taslakları. 2020 yılı için Uluslararası Pazarlama Takviminin oluşturulması. İhracat satışta görevli çalışanların verimliğini arttıracak ve yöneticilerin çalışan aktivitelerini takibini kolaylaştıracak Müşteri İlişkileri Yönetimi sistemi önerisi. Teslim Şekilleri operasyonu ve Teslim Şekline uygun fiyat verme yetkinliği. Dış Ticarette Ödeme Şekilleri ve tahsilat risklerini minimize etme yöntemlerini uygulama yetkinliği.

Program boyunca firmaların ihracatına katkıda bulunmak adına proje süresince firmaların çalışanlarına destek olacak, onlara yol gösterecek ve onlarla birlikte çalışacağız. Bu süre sonunda firmaların süreçleri kendi başlarına yürütebilir duruma gelmeleri hedeflenmektedir.

Katılım için gerekli şartlar, program içeriği takvimi ve ön kayıt formu aşağıdaki bağlantılarda yer almaktadır. 20 kişilik kontenjanla sınırlı olan programa katılmak isteyen üyelerimizin, ön kayıt formunu, en geç 28 Kasım 2018 Perşembe günü saat 17.00’e kadar ıslak imzalı ve kaşelenmiş bir şekilde Müdürlüğümüze teslim etmeleri gerekmektedir.

Program Avrupa İşletmeler Doğu Akdeniz tarafından finanse edilmekte olup katılımcılardan katılım durumlarına göre herhangi bir ücret talep edilmeyecektir. Devam zorunluluğu olan programda geçerli bir sebep gösterilerek en fazla üç gün devamsızlık yapılabilir. Aksi durumlarda programın ücreti katılımcı firmadan alınacaktır.

Müdürlüğümüzce başlatılan program, firmaların dış ticaret sorumlularına yönelik olup, işletmelerin azami destekleriyle başarıya ulaşacaktır. Programa katılacak olan çalışanların istekli ve bu programa mesai ayırabilecek kişiler olması programın başarıya ulaşması açısından önem arz etmektedir”

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.