1. Haberler

  2. Gündem

  3. KOÇTAŞ 38’İNCİ MAĞAZASINI KAHRAMANMARAŞ’TA HİZMETE AÇTI
KOÇTAŞ 38’İNCİ MAĞAZASINI KAHRAMANMARAŞ’TA HİZMETE AÇTI

KOÇTAŞ 38’İNCİ MAĞAZASINI KAHRAMANMARAŞ’TA HİZMETE AÇTI

KOÇTAŞ YÖNETİM KURULU BAŞKANI ALİ Y. KOÇ:“KOÇTAŞ İLE YAPTIĞIMIZ TÜM YATIRIMLARDA ÜLKEMİZE VE PERAKENDE SEKTÖRÜNE OLAN GÜVENİMİZİ ORTAYA KOYUYORUZ’’

A+A-

 

Ev geliştirme perakendeciliği sektörünün lider kuruluşu Koçtaş, Anadolu illerinde yaygınlaşma stratejisi doğrultusunda, son mağazasını Kahramanmaraş’ta hizmete açtı. Koçtaş’ın 38’inci mağazasının kurdelesi Kahramanmaraş’ta Koçtaş Yönetim Kurulu Başkanı Ali Y. Koç; Koç Holding Turizm, Gıda ve Perakende Grubu Başkanı Tamer Haşimoğlu ve Koçtaş Genel Müdürü Alp Önder Özpamukçu’nun katıldığı bir törenle kesildi. Koçtaş Yönetim Kurulu Başkanı Ali Y. Koç, “Artık ülkemiz büyük düşünüyor, büyük davranıyor. Cumhuriyetimizin 100. yılı olan 2023’te 2 trilyon dolarlık ekonomisi, 25 bin dolarlık kişi başı milli geliri ile dünyanın en hızlı büyüyen ilk 10 ekonomisinden biri olmayı hedefleyen ülkemizin bu hedefine ulaşmasında perakende sektörünün geleceği ve potansiyeli çok büyük önem arz etmektedir. Koçtaş olarak yaptığımız tüm yatırımlarda ülkemize ve perakende sektörüne olan güvenimizi net bir şekilde ortaya koyuyoruz. ” dedi.

Ev geliştirme perakendeciliğinin öncü ve lider kuruluşu olan ve 2013 yılındaki ilk mağazasını İstanbul’da Brandium AVM’de hizmete açan Koçtaş, mağaza yatırımlarına Anadolu illerinde de devam ediyor. Koçtaş 38’inci mağazasını Anadolu’nun güçlü sanayi illeri arasında yer alan Kahramanmaraş’ta, Piazza AVM’de hizmete açtı.

Koçtaş’ın Piazza AVM’deki mağazasının resmi açılış törenine Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Koçtaş Yönetim Kurulu Başkanı Ali Y. Koç; Koç Holding Turizm, Gıda ve Perakende Grubu Başkanı Tamer Haşimoğlu ve Koçtaş Genel Müdürü Alp Önder Özpamukçu’nun yanı sıra Kahramanmaraş’ın mülki, idari ve yerel yöneticileri de katıldı.

Koçtaş 20 ilde 38 mağazada 200 bin metrekareyi aşan satış alanına ulaştı

Koçtaş’ın Kahramanmaraş Piazza AVM’deki 4300 m2 satın alanı büyüklüğüne sahip mağazasında 90 kişi istihdam ediliyor. Kahramanmaraş mağazasının açılmasıyla birlikte Koçtaş’ın toplam satış alanı 20 ildeki 38 mağazasıyla 200 bin metrekareye ulaşmış oldu. Kahramanmaraş Koçtaş’ta yapı malzemelerinden ev dekorasyon ürünlerine, bahçe mobilyalarından aydınlatma ürünlerine, mobilyadan ev tekstiline kadar 40 binden fazla ürün tüketiciyle buluşacak.

 

Ali Y. Koç: “2005 yılı şirketimiz için bir milat oldu”’

Koç Topluluğu’nun perakende sektöründeki en güçlü markalarından biri olan Koçtaş’ın aynı zamanda Topluluğun en eski şirketlerinden biri olarak özel bir öneme sahip olduğunu hatırlatan Ali Y. Koç, Koçtaş’ın tüm Türkiye’de yaygınlaşma hedefini hızla gerçekleştirmeye devam ettiğini vurguladı. Ali Y. Koç, bu hedef doğrultusunda yeni mağazalar açan Koçtaş’ın bugün 20 ilde 38 mağazası ile ‘ev geliştirme’ perakendeciliğinin lider şirketi olarak en iyi ve en yeni uygulamalarını Türk tüketicisine sunmanın gururunu yaşadığını ifade etti. 1955 yılında kurulan Koçtaş’ın 1996 yılına kadar yapı malzemeleri toptancısı olarak faaliyet gösterdiğini, 1996 yılından itibaren ise mağazalaşma sürecine girerek Türkiye’de ev geliştirme sektörüne odaklandığını söyleyen Ali Y. Koç, “2000 yılında Avrupa’nın bir numaralı perakendecisi Kingfisher ile yaptığımız ortaklık anlaşması ile bu sektördeki hedeflerimizi büyüttük. 2005 yılı ise şirketimiz için bir milat oldu” dedi. 2005 yılından itibaren ülke ekonomisinin müthiş bir performans sergileyerek kişi başı milli gelirin 7 bin dolardan 10 bin 500 dolara ulaştığını vurgulayan Ali Y. Koç, şöyle devam etti: “Bu sıçramaya paralel olarak Koçtaş mağaza sayısını 7’den 38’e, toplam satış alanını 35 bin m2’den 200 bin m2’ye, istihdam sayısını ise 700’den 3 bine çıkararak dikkat çekici bir büyüme sergiledi. İşte bu büyüme trendi Koçtaş’ı sektörün lideri yaptı.”

“Türkiye’de hem sektörün gelişimine hem de nitelikli istihdama katkı sağlıyoruz”

Koçtaş mağazalarında 20 kategoride 600’den fazla ürünü yerli tedarikçi ile 40 binden fazla ürünü tüketicilerle buluşturduklarını ifade eden Ali Y. Koç, Kahramanmaraş Koçtaş’ın hizmete girmesini kurumsal hedeflere yaklaşmak, Anadolu’nun dört bir yanında güçlenmek adına son derece önemli bir adım olarak değerlendirdiğini söyledi. Ali Y. Koç, “Bu yıl açmayı hedeflediğimiz 3 yeni mağazamız ile büyüme ve yaygınlaşma stratejimize hız kesmeden devam edeceğiz” derken; Koçtaş’ı farklı kılan noktalara ilişkin şunları söyledi: “Kurucumuz Rahmetli Vehbi Koç her zaman ‘En önemli sermayem insan kaynağım’ demiştir. Bu felsefe doğrultusunda İzmir Ekonomi Üniversitesi ve Koçtaş işbirliği ile 2010 yılında Türkiye’de ilk kez istihdam garantili üniversite eğitim programı geliştirilmiştir. Böylelikle hem sektörün gelişimine hem de nitelikli istihdama katkı sağladığımıza inanıyoruz. Bu bölümün ilk mezunları olan 9 arkadaşımız şu anda Koçtaş mağazalarında ‘mağaza yönetici adayı’ olarak çalışmaktadırlar. Bilhassa perakende sektöründe çalışmak isteyen gençlerimizin bu fırsatı incelemesini öneririm. Sektörümüzde fark yarattığımız diğer bir konu ise büyük mağazalarımızda sunduğumuz ‘Anahtar Teslim Ev Yenileme’ hizmetimizdir. Bu hizmetimiz sayesinde müşterilerimizin ürün ve evlerindeki yenileme ihtiyaçlarını da Koçtaş hizmet kalitesi ile karşılamaktayız. Son olarak da Koçtaş, hepimizin bildiği ‘Evimi Çok Seviyorum’ cıngılı ve %99’luk marka bilinirlik seviyesi ile sektörde farklılık yaratmıştır.”

“Ülkemizin 2023 hedeflerine ulaşmasında perakendenin geleceği ve potansiyeli büyük önem arz ediyor”

“Artık ülkemiz büyük düşünüyor, büyük davranıyor. Cumhuriyetimizin 100. yılı olan 2023’te 2 trilyon dolarlık ekonomisi, 25 bin dolarlık kişibaşı milli geliri ile dünyanın en hızlı büyüyen ilk 10 ekonomisinden biri olmayı hedefleyen ülkemizin bu hedefine ulaşmasında perakende sektörünün geleceği ve potansiyeli çok büyük önem arz etmektedir”  diyen Ali Y.Koç, perakende sektörünün ülke ekonomileri açısından daima bir ayna işlevi taşıdığına dikkat çekti. Türkiye gibi genç nüfus oranının bu kadar yüksek ve stratejik öneme sahip olduğu bir ülkede, organize perakendenin taşıdığı potansiyelin kendilerine her zaman yatırımı işaret ettiğini belirten Ali Y. Koç, “Bu bağlamda Koçtaş olarak yaptığımız tüm yatırımlarda ülkemize ve perakende sektörüne olan güvenimizi net bir şekilde ortaya koyuyoruz” dedi. 

“Koç Topluluğu olarak 2020 Olimpiyatları’nı her platformda desteklemeye devam edeceğiz’”

Kahramanmaraş Koçtaş’ın açılışında yaptığı konuşmada ‘’Koç Topluluğu olarak 87 yıldır Türkiye’nin parlak geleceğine, Türk iş dünyasının gücüne ve Türk halkına yürekten güvenerek;  işlerimizi büyütmeye ve ülkemizin global ekonominin önemli oyuncularından biri olması gerektiğine inanarak yatırımlarımızı yapmaya gayret ettik. Çok şükür ülkemiz de Topluluğumuz da bugünlere geldi” diyen Ali Y. Koç, Koç Topluluğu’nun Türkiye’nin 2023 vizyonu çerçevesinde, 2020 Olimpiyatları’nın İstanbul’da gerçekleşmesi için verdiği desteğe de dikkat çekti. Ali Y. Koç, sözlerine şöyle devam etti: “2020 Olimpiyat hedefine ulaşmak için ülkemizde tüm kesimlerin adeta güçbirliği yaptığı bugünlerde Türkiye’nin dört bir yanında tek amaç uğruna tek yürek olarak hareket etmeliyiz. Kahramanmaraş mağazamızda da örneğini gördüğünüz gibi Koç Topluluğu olarak 2020 Olimpiyatları’nı her platformda desteklemeye devam edeceğiz.”

Ali Y. Koç, Kahramanmaraş Koçtaş’ın herkese hayırlı olmasını dilediği konuşmasını,  açılışına katıldığı ilk Koçtaş mağazasının Kurtuluş Savaşı’nda gösterdiği eşsiz mücadele örneği ile ‘Kahramanlık’ unvanını alan Kahramanmaraş’ta olmasından büyük mutluluk duyduğunu belirterek bitirdi.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.