1. Haberler

  2. Gündem

  3. Kahramanmaraş’ın yeni markası; Ede Turizm
Kahramanmaraş’ın yeni markası; Ede Turizm

Kahramanmaraş’ın yeni markası; Ede Turizm

Ede Turizm Yönetim Kurulu Üyesi Abdulkadir Küçükdevlet , Kahramanmaraş’a daha kaliteli ve konforlu hizmet sunabilmek adına Ede Turizm’i kurduklarını belirtti.

A+A-

Kahramanmaraş’a daha kaliteli ve konforlu hizmet sunabilmek adına Ede Turizm’i kurduklarını belirten Ede Turizm Yönetim Kurulu Üyesi Abdulkadir Küçükdevlet,  Yönetim Kurulu Üyeleri Coşkun Dağ ve Hacı Mehmet Tekinşen ile birçok firmanın kuruluşunda yer aldıklarını ve her zaman ilkleri gerçekleştirmeye çalıştıklarını söyledi.

Gazetemize özel açıklamalarda bulunan Abdulkadir Küçükdevlet, 14 otobüs ile hem otogarda hem de özel turizm taşımacılığında hizmet verdiklerini söyledi. Küçükdevlet; “Kahramanmaraş’ta daha önceki firmaların da kuruluşunda bulunduk. İlkleri yapmaya çalıştık ve orada gördüğümüz eksikleri kendi kurduğumuz firmamızda tamamlayarak Kahramanmaraş’a daha konforlu, daha kaliteli hizmet sunmak için firmamızı kurduk. Bu sektör dededen gelen bir sektördür. 1938 den bu yana dedem bu sektöre dedem başladı, babam devam etti. Şehrimiz de kurulan ve çalışan firmaların hepsinin kuruluşunda bir aile olarak yer aldık. Ede turizm de kayıtlı 14 tane otobüsümüz var. 10 tanesini otogarda kullanıyoruz diğer 4 tanesini de özel işlerde yani turizm taşımacılığı dediğimiz grup taşımacılığında kullanıyoruz. 10 otobüsümüzle Ankara, İstanbul, Bursa, Yalova, Antalya, Burdur, Isparta hatlarında seferlere başladık. Araçlarımız 2+1 den oluşmaktadır. Yüksek teknolojiyle donatılmış çalışmaya eğiliyoruz. İnşallah yılsonundan sonra daha da genişleteceğiz” dedi.

ede-turizm3.jpg

KARAYOLU TAŞIMACILIĞI HİÇ BİR ZAMAN BİTMEZ

İnsanlarda seyahat etme isteğinin bitmeyeceğini belirten Küçükdevlet, bunula birlikte karayolu taşımacılığının da bitmeyecek bir sektör olduğunu söyledi. Küçükdevlet; “Havayolu ve karayolunun ayrı ayrı yolcusu vardır. Havayolu taşımacılığının yolcu potansiyeli ile karayolu taşımacılığın yolcu potansiyeli farklıdır. Karayolu taşımacılığı hiçbir zaman bitmez, her zaman var olmak zorundadır. Burada strateji belirleyip hava yoluyla ve demir yoluyla bazı yerlerde entegre ederek bu iş geliştirilebilir. İnsanın seyahat etme isteği devam edecektir” ifadelerini kullandı.

ede-turizm2.jpg

OTOGAR YETERLİ, ANCAK DÜZENSİZ

Kahramanmaraş Şehirlerarası otobüs terminalinin fiziksel açıdan yeterli olduğunu ancak düzensizliklerden kaynaklı sorunlar yaşandığını belirten Küçükdevlet, Büyükşehir Belediye Başkanına seslenerek; “Kahramanmaraş otogarı aslında yeterli olabilecek kapasitede bir otogardır. Ama düzensizliklerinden dolayı Kahramanmaraş otogarında sorunlar yaşıyoruz. Buradan Büyükşehir Belediye Başkanına seslenmek istiyorum. Kahramanmaraş otogarını emin ellere teslim ederse, bu işi bilenler ile hareket ederlerse otogarda ki sorunlar çözülür. Yoksa otogarın fiziksel olarak şehrimize yetecek kapasitede olduğunun inancındayım. Otogarda yazıhane ihalesi sorunu var. Bunun bir an önce çözümlenmesi gerek. Kahramanmaraş’a ait bir firmayız fakat orada bir yerimiz yok. Başkasının yerini kiracı olarak kullanıyoruz. Bizim Belediyeden bir yerimiz olması lazım, bu yasalarla da sarih zaten. Bunun bir an önce düzene girmesi gerekiyor” açıklamasını yaptı.

ede-turizm4.jpg

Otogardaki en büyük sorunlardan bir tanesinin sivil araç giriş-çıkışları olduğunu belirten Küçükdevlet; “En büyük sorunlardan bir tanesi sivil araç-giriş çıkışlarıdır. Bürokratların orada bulunan bütün işletmeler ile bir araya oturup çözüm adına neler yapılabilir diye konuşulması gerektiğini düşünüyorum. Bununla beraber oradaki hizmet kalitesi artacak, vatandaş ile otobüs firmaları arasında ki sorunlarda azalacaktır. Sivil araçların otogara girmesi ücretli olmalıdır. Otogar da X-ray cihazı alındı, amaç tek bir girişten otogara girilmesiydi fakat her yerden ayrı ayrı insan giriyor. X-ray cihazına ödenen para boşa gidiyor, orada boş duruyor. Otogar da böyle bir handikap bulunuyor. Otogar da bir düzensizlik var, bunun düzenlenmesi gerekiyor” dedi.

ede-turizm1.jpg

YILLARIN TECRÜBESİ EDE TURİZM’DE BİRLEŞTİ

Küçükdevlet, devam eden açıklamasında yılların tecrübesini taşıyan insanların Ede Turizm çatısı altında birleştiğini belirterek; “Biz Ede turizmin işletme sahipleri olarak yıllardan beri farklı firmalarda bu şehre hizmet ettik. Yıllardan beri gelen tecrübemizi de Ede turizm de birleştirerek hizmet adına bir yola çıktık. Amacımız daha konforlu, daha rahat bir yolculuğu hedeflemektir. Şehir ekonomisine önem veriyoruz ve insanları Ede Turizm’ e davet ediyoruz. ‘Yolculuk Mutluluktur’ sloganımızla mutluluğa götürmek istiyoruz” ifadeleri ile sözlerine son verdi.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum