1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Kahramanmaraş'a ikinci büyük camii!
Kahramanmaraş'a ikinci büyük camii!

Kahramanmaraş'a ikinci büyük camii!

Kahramanmaraş’ın İlk Büyük Camii olan Abdulhamidhan Camii 1993 yılında Temelini 54. Başbakan ve Milli Görüş lideri Rahmetli “Prof. Dr. Necmettin Erbakan tarafından atılmıştı.

A+A-

25 yıl evvel Abdulhamidhan Camii’nin temelini atan büyük lider Prof. Dr. Necmettin Erbakan hoca sevenleri tarafından Kahramanmaraş'ın 2. Büyük camii olarak “Prof. Dr. Necmettin Erbakan Camii” çalışmalarına başlamıştır.

Kahramanmaraş'ın Onikişubat İlçesinde İbadet Yeri Olarak Tahsis Edilen Şehir Merkezindeki 6.976.63 m2 Alana Necmettin Erbakan Camii ve Külliyesi İnşa edilecek.

Onikişubat ilçesi, hürriyet mahallesinde bulunan 7966 ada ve 1 nolu parselde bulunan 6.976.63 metrekare taşınmazın, müftülüğümüzce tahsis işlemler yapılarak ibadet yerinin yapımı için " Prof. Dr. Necmettin Erbakan Camii Yaptırma ve Yaşatma derneğimizce gerekli müracaatlar yapılmıştır.

m2-146.jpg

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Camii ve Külliyesi'ndeki

Projede; Kahramanmaraş’ta Büyük bir camii ve Külliye olarak inşa edilecektir.

Camiimiz; Müslümanların dini ihtiyaçlarını sağlayacak üniteleri kapsayacak şekilde düzenlemek amacını hedef almıştır; Camii olarak , Erkek ve Kadınlara Hafızlık Kursları, Kuranı kerim kursları, Kütüphane-Kıraathane için Erkek ve Kadınlara toplantı Salonları, Kadın Erkeklere Ayrı Ayrı Gençlik Merkezi salonları , Konferans Salonu ve Eğitim Merkezi 500 Kişilik, İslami Nikah Merasim Merkezi ve Salonu, Dini Çocuk Kreş Alanı, Misafirhane (yurt içi ve yurt dışı Müslümanlar için), Taziye Evi, Aşevi , İslami sanat merkezi (hüsnü hat ve dini musiki için alan),Otopark-Bahçe ve Oyun Alanları her türlü dini ve kültürel eğitim faaliyetlerde bulunmaktır. Camide hizmet görecek vaiz , imam-hatip Müezzine (Diyanete ilâveten) idare müdürü ve yeteri kadar hizmet ehlinin ilgili kurumun onayı ile dernek imkânlarıyla istihdamlarını sağlamak amacıyla kurulan Dernek bu amaca ulaşmak için yaptırma ve yaşatmak amacıyla kurulmuştur Şimdiden Rabb'im bizleri mahcup etmesin. Allah hayırlı ve mübarek eylesin. Kahramanmaraş’a ve milletimize hayırlı olsun"

m1-208.jpg

"7 dönümlük arsanın ibadet yeri olarak tahsisi için müftülüğe müracaat edildi.

Bir yıldır süren takip ve teknik çalışmalardan sonra tahsis işlemi tamamlanarak arsanın camii yapılmak üzere Prof.Dr.Necmettin Erbakan Camii tahsisi için Onikişubat ilçe kaymakamlığı ilçe müftülüğümüzce tahsis edilmiştir. Emeği geçen kurum ve şahıslara çok teşekkür ederiz.

Proje çalışmaları hızla devam ediyor
Prof.Dr.Necmettin Erbakan Camii ve Külliye ile ilgili proje çalışmalarının hızla devam etmektedir." Prof.Dr.Necmettin Erbakan Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği de resmen faaliyetlerine başlamıştır. Camiin Yapımı Sanatsal yönüyle Türkiye ve dünyada ilk sıralarda yer alması için İnşallah kısa zaman sonra proje ve maliyeti ile ilgili net olarak görsel ve rakamsal bilgiler halkımızla paylaşılacak, hayır sahiplerinin maddi ve manevi yardımlarına müracaat edilecektir" dedi. Ayrıca Türkiye de 24 saat açık olacak ilk camii olacaktır.

Projenin Kahramanmaraş’a ve Türkiye’mize hayırlı olmasını dileriz."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.