1. Haberler

  2. Gündem

  3. Kaan’dan net mesaj; Bizler İslam’ın bayraktarıyız
Kaan’dan net mesaj; Bizler İslam’ın bayraktarıyız

Kaan’dan net mesaj; Bizler İslam’ın bayraktarıyız

Üye istişare ve Genç MÜSİAD Tanıtım Toplantısı’nda konuşma yapan MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, Barış Pınarı Harekatına yönelik önemli açıklamalarda bulundu.

A+A-

Kaan; “Bizler bu toprakların nöbetçisi ve İslam’ın bayraktarları olarak çalışan bir milletiz” dedi.

MÜSİAD denildiği zaman akla gelenleri sayarak sözlerine başlayan Kaan; “MÜSİAD denildiği zaman gönüllerin bir araya geldiği, dertleşilen, vatanı için mücadele eden iş insanlarının bir araya geldiği bir çatı akla gelir. Güzel bir vesile ile bir araya geldik. Bizi misafir eden Şube Başkanımız Sami Kervancıoğlu Bey’e teşekkür ediyorum. Ve tabii ki Genç MÜSİAD yönetimimize de ayrıyeten teşekkürlerimi iletiyorum. Vatandaş sevdası başta olmak üzere, İslam’ın ve kadim medeniyetin temsilcisi olarak dünyada sözü dinlenen bir devlet haline gelmek için biz mücadelemizi veriyoruz. Eğer işimizi layığı ile yaparsak bu başarılara ulaşacağız. Katkıda bulunanlara ve siz değerli dostlarımıza teşekkürlerimizi iletiyorum” dedi.

BARIŞ PINARI’NA DESTEK

Barış Pınarı Harekatına destek olduklarını söyleyen Abdurrahman Kaan,  MÜSİAD’ın kendi imkanları ile elinden geleni yapmaya hazır olduğunu söyledi. Kaan, kürsüdeki konuşmasına şu ifadelerle devam etti; “Devletimizin büyük bir kararlılıkla yürüttüğü Barış Pınarı Harekatı, daha önceki operasyonlarımızın devamı niteliğinde. Devletimizin kararlılıkla yürütmüş olduğu harekatın son kısmında toprak bütünlüğümüzü koruyarak bölgeyi bir barış üssü haline getirmek için ülkemiz mücadele etmektedir. Güzel bir vesile ile bir aradayız ama unutmamamız gereken konu; Orta Asya’dan Cumhurbaşkanımıza ve bakanlarımıza karşı büyük bir bağlılık var. Bizler bu toprakların nöbetçisi ve İslam’ın bayraktarları olarak çalışan bir milletiz. Peygamber efendimizin tüccar olduğunu biliyoruz. Özellikle burada mezhepsel ya da bölgesel olarak bölmeye çalışan birçok şer unsuru var. Burası kadim bir medeniyet, tüm dünyanın temellerinin atıldığı bu topraklardır.  Medeniyetlerin temelleri bu topraklar üzerinde atıldı. Bizim kaderimizde bu topraklar var. Bu topraklar için birlik olacağız, gençlerimiz kendini iyi geliştirecek. Gençlerimiz bu kadim medeniyetin temsilcisi olduklarını unutmayacak. Fatih Sultan Mehmet 21 yaşında İstanbul’u fethetmiştir. Kendinize doğru hedefler koyarsanız geleceği görmek mümkündür. Hedeflerinizi yüksek tutacaksınız. Kurulduğumuzda 12 üyemiz vardı. Bugün Türkiye’nin en büyük Sivil Toplum Kuruluşu olduk. Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşu MÜSİAD’tır. Bugün bütün sektörlerde faaliyet gösteriyoruz. Dünyada elimize her türlü imkanı sunacak bir altyapıya sahibiz. İnsanlar ancak çalıştığının karşılığını alır. Bugün askerimiz kendine düşen görevi yerine getiriyor, bizim görevimiz de ülkemizi kalkındırarak onlara destek olmaktır. Bizler yerel ve global altyapı ile MÜSİAD olarak yeniden şahlanma dönemine geçtik.

KAHRAMANMARAŞ’A SON BİR YILDA 3.ÜNCÜ ZİYARET

Bizler bu mücadeleyi daha fazla gözler önüne sermek için gayret gösteriyoruz. Kahramanmaraş’ı bir yıl içinde 3’üncü ziyaretimiz oldu. Kahramanmaraş tüccarların ve güçlü iş adamlarının olduğu bir şehir. Burada bölgesel olarak bazı şehirlerimize önem verme ihtiyacı güdüyoruz. Son bir yılda 28 ilde 46 farklı faaliyet ve 8 tane de yurtdışı programı düzenledik. Hemen her hafta başka bir yerde bulunduk. Amacımız belli ve bahsettiklerimizin daha ötesidir. Bugün Osmanlı tebaası diye geçen Afrika’ya gittiğimiz zaman ecdadımızın eserlerini görüyoruz. Dünyanın neresine giderseniz gidin ecdat miraslarımız ile karşılaşıyoruz. Dünyada bütün medeniyetler dün üzerine kurulmuştur. İnsanları hukuk ve adalet ile belirli bir yere kadar getirebilirsiniz. Ama dine dayalı olduğunuz zaman yıkılmazsınız. Bizler kazançlarımıza helali gözeterek hassasiyet gösterdiğimiz için gittiğimiz her ülkede söz sahibiyiz.

FAİZDEN UZAK DURAN BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR

Coğrafya kaderdir. Biz dünyanın ilk 10 sıralamasına girmek adına bir hedef koyduk. Faizler düştü, yatırımlar arttı. Tüccar olarak sizlerin de gayretini görmezden gelmek mümkün değildir. Çalışmaktan yorulmayacağız ve daha fazla gayret göstereceğiz. Medeniyetimizin ve dinimizin bize söylediği faiz belasından da uzak duracağız. Faizden uzak duran esnaflarımızı kriz etkilemiyor. Kendi sermayesi ile çalışanlar ve faiz kullanmayanlar büyüyerek devam ediyor. Güzel bir haber vermek istiyorum; Genç MÜSİAD’ımız ileriye dönük MÜSİAD’ımızı destekleyen birimlerimizden bir tanesi. MÜSİAD akademi ile 14-18 yaş arasındaki gençlerimizi gelecek yıllarımıza hazırlayacağız. İş adamlarımızı daha iyi yetiştirmek adına gençlerimize yönelik bir çalışma başlattık. Cesur olacağız, yatırımdan ve ticaretten korkmayacağız. Bu bakımdan Kahramanmaraş iş dünyası ile bir araya geleceğiz ve Kahramanmaraş’ın neye ihtiyacı olduğunu konuşacağız. Başka bir ülkenin başına gelse yerle yeksan olur dediğimiz birçok sıkıntıyı biz atlattık. Ve var olan tehditlere karşı da mücadelelerimize devam ediyoruz”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.