1. Haberler

  2. Gündem

  3. K.MARAŞLI YEMEK SANAYİCİLERİ DERNEKLEŞİYOR
K.MARAŞLI YEMEK SANAYİCİLERİ DERNEKLEŞİYOR

K.MARAŞLI YEMEK SANAYİCİLERİ DERNEKLEŞİYOR

Kahramanmaraşlı yemek sanayicileri dernekleşiyor. Kısa adı KAMAYSAD olacak olan Kahramanmaraş Yemek Sanayicileri Derneği’nin kuruluş toplantısı yapıldı.

A+A-

 KAMAYSAD yönetimini oluşturacak olan üyeler Kahramanmaraş Saffron Otel’de yapılan ilk toplantıyla bir araya geldiler. Kurulum toplantısına Türkiye Yemek Sanayicileri Dernekleri Federasyonu (YESİDEF) yönetim danışmanı Ayhan Ongun’un da katıldı.

Kahramanmaraş Yemek Sanayicileri Derneği (KAMAYSAD)’ın başkanlığını ATS Yemekçilik Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Türksayar yapacak. Yapılan toplantıda konuşan Başkan Türksayar, “Kahramanmaraş Yemek Sanayicileri Derneği (KAMAYSAD)’ın öncelikli hedefimiz Kahramanmaraş’ta faaliyet gösteren Yemek Sanayicilerini bir araya getirerek kurumsal bir koordinasyon sağlamak. Sektörümüzün önemi ve gücü her geçen gün daha da artıyor. Hassas bir sektör de, halk sağlığını doğrudan ilgilendiren kritik bir nokta da görev yapıyoruz. Kahramanmaraş’ta çok değerli firmalar var. Sektörde çalışan firmalarımızı bir araya getirip koordinasyonu sağlamak daha sonra da yapacağımız faaliyetlerle bu birlikteliği pekiştirmeyi amaçlıyoruz. Yemek sanayicilerinin Kahramanmaraş’ ta geç de olsa bir çatı altında toplanmış olması hem yemek sanayinde, hem de gıda sektöründe önemli bir kazanımdır. Kahramanmaraş Yemek Sanayicileri Derneği (KAMAYSAD) olarak bölgede etkili ve saygın bir Sivil Toplum Kuruluşu olarak bölgemiz ekonomisine ve sosyal yaşamına katkı sunmaya gayret edeceğiz.

Bu arada üretim izni olmayan firmaların sektörün saygınlığına ve insan sağlığına zarar vermelerini önlemek için de gerekli çalışmaları yapacağız. Derneğimizin kurulmasıyla birlikte yemek sanayicilerinin de içinde yer aldığı gıda sektörü halkımıza daha kaliteli hizmet sunmak için elinden geleni yapacaktır. Bölgemizde faaliyet gösteren ve üretim izni olan tüm yemek sanayicilerini derneğimize katılmaya çağırıyoruz”dedi.

KAMAYSAD KURUCU YÖNETİM KURULU:

Ahmet Türksayar  : ATS Yemekçilik

Adem Bulut           : Sünbül Yemekçilik

İ. Kaan Arayan       : Arbay Yemekçilik

Durdu Palabıçak   : Pala Yemekçilik

Ahmet güdüklü    : Osmanlı Yemekçilik

İbrahim Kandilcik  : Şölen Yemekçilik

Eyup Palabıçak    : Bilgeler Yemekçilik

Salman Sünbül    : Sünbül Gıda

Tacettin Gözübüyük: Elçin Yemekçilik

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.