1. Haberler

  2. Gündem

  3. İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ 14 MART TIP BAYRAMINI KAHVALTILI TOPLATIYLA KUTLADI
İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ 14 MART TIP BAYRAMINI KAHVALTILI TOPLATIYLA KUTLADI

İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ 14 MART TIP BAYRAMINI KAHVALTILI TOPLATIYLA KUTLADI

Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürü Dr. M. İlker ÇİTİL, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle Hekimler, Diş Hekimleri, Eczacılar ve diğer sağlık çalışanlarını temsilen Sağlık Yöneticileri ve Birim Sorumluları ile kahvaltılı toplantıda bir araya geldi.

A+A-
 İl Sağlık Müdürlüğü yemekhanesinde gerçekleşen toplantıyla bu önemli gün için farkındalık oluşturmak adına bir araya geldiklerini ifade eden Dr. M. İlker ÇİTİL, günün anlam ve önemini belirten açıklamalarına devam ederek;

 

“Halk İçinde Muteber Bir Nesne Yok Devlet Gibi

Olmaya Devlet Cihanda Bir nefes Sıhhat Gibi”

 

Dizelerinde görüldüğü gibi geçmişten günümüze sağlık biz insanoğlu için çok önemlidir. Sosyal devlet anlayışının en önemli unsurlarından birisi; sağlık hizmetlerinin gereği gibi yerine getirilmesidir. Sağlıklı hayat, insanların vazgeçemeyeceği temel bir haktır. Etkin ve kaliteli bir sağlık sistemi, nitelikli bir toplumun en önemli şartıdır. İşte bedenen, ruhen ve sosyal yönden tam bir iyilik hali olarak tanımladığımız sağlığın bütünlüğünün korunmasında gece gündüz demeden, fedakârca, zaman zaman kendi sağlıklarını tehlikeye atma pahasına bu kutsal görevi yürüten tüm hekimlerimizin ve diğer sağlık çalışanlarımızın biz insanoğlunun hayatındaki yeri çok önemli ve kutsaldır.

 

Sağlık alanındaki çalışmaların gerek sağlık çalışanlarımız ve gerekse halkla beraber bir bütün olarak algılanması gerektiğini dolayısıyla bir ekip çalışması olduğunun altını çizen Dr. ÇİTİL, sağlık çalışanlarımızın gösterdiği gayretli ve fedakarane çalışmalara sağlık hizmeti alan vatandaşlarımızın da aynı hoşgörü ve anlayışla karşılık vermesi gerektiğini bu sayede son dönemlerde artan sağlık çalışanlarımıza karşı şiddetinde önüne geçilebileceğini vurguladı.

 

İlimizdeki sağlık sunucuları olarak; gerek İl Sağlık Müdürlüğü olarak bizler, gerek Halk Sağlığı Müdürlüğümüz gerekse Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğimiz olarak hekimlerimizin ve diğer sağlık çalışanlarımızın bu meşakkatli görevi yerine getirirken karşılaştıkları sorunları en aza indirebilmek için büyük gayret gösterdiklerini belirten Dr. M. İlker ÇİTİL, “haftalık olarak yaptığımız koordinasyon toplantılarında sağlıkla ilgili tüm konuları enine boyuna tartışıyor ve sağlık çalışanlarımızın çalışma şartlarının iyileştirilmesi bunun yanında halkımızın da kaliteli, etkin ve ulaşılabilir bir sağlık hizmeti almaları noktasında çeşitli kararlar alıyor ve en kısa sürede uygulamaya geçiyoruz.” Dedi.

 

Kahramanmaraş  İl Sağlık Müdürü Dr. M. İlker ÇİTİL açıklamalarını, “Hemen hemen hepimizin bu dünyaya merhaba dediğimiz anda elimizi şefkatle ilk tutan, bizi hayata bağlayan değerli sağlık çalışanlarımızdır. İşte İlimizde olduğu gibi yurdumuzun her bir köşesine dağılmış, insanları yaşatmayı, insanların acılarını azaltmayı, insanlığa nitelikli yaşam sunmayı ilke edinen, bizlerin daha sağlıklı ve daha mutlu hayat sürmesi için en güç koşullarda bile, sağlık hizmetlerinin her alanında fedakarca çalışan tüm hekimlerimizin ve diğer sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramını yürekten kutluyor, bu kutsal görevi yerine getirirken çeşitli nedenlerle hayatını kaybedenleri de rahmetle ve minnetle anıyorum.”diyerek noktaladı.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.