1. Haberler

  2. Gündem

  3. GÜVENÇ'TEN KAMİMDER'E ZİYARET
GÜVENÇ'TEN KAMİMDER'E ZİYARET

GÜVENÇ'TEN KAMİMDER'E ZİYARET

Kahramanmaraş Milletvekili Sıtkı GÜVENÇ parti teşkilatıyla birlikte İmam Hatip Lisesi ve Anadolu İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneği KAMİMDER’i ziyaret etti.

A+A-
    Ziyaret programında İmam Hatip Liselerinin Ülkeye yaptığı hizmetlerin önemine değinen GÜVENÇ, “İmam Hatip Liseleri bu ülkede çok önemli bir hizmeti yerine getirmekteydi. Hepimizin de bildiği gibi 28 Şubat sürecinde darbeci zihniyetin icraatlarıyla İmam Hatip okullarımıza adeta tırpan vurulmak istenmiştir. İmam Hatip Okullarının orta kısımları kapatılmış, lise kısımlarının ise üniversiteye girişleri katsayı uygulamasıyla engellenmiş, hatta bu uğurda tüm meslek liseleri de kadre uğratılmış, bir nesle kıyılmıştı. Bazı okul binaları bile İmam Hatiplerin elinden alınmak istenmişti. Başörtülü öğrencilerin kapılarda ağlatıldığı günleri bu millet unutmadı. Allah’a çok şükür o günler ne kadar hortlatılmak istense de geri dönmemek üzere tarihe gömüldü. Darbelere dayanak olarak gösterilen TSK İç Hizmet Kanunu'nun 35. maddesinde değişiklik öngören kanun tasarısının Meclis'te kabul edilmesiyle Silahlı kuvvetlerimiz artık asli vazifesini icra edecek, darbeci zihniyet ise artık darbeye yasal zemin ve kılıf da bulamayacaktır. Şimdi AK Partinin icraatlarıyla başörtüsü sorunu artık konuşulmamaktadır. Katsayı engelinin kaldırılmasıyla üniversiteye giriş mağduriyeti ortadan kalkmıştır. 4+4+4 uygulamasıyla orta kısımlarının da hayata geçmesine imkân sağlanmıştır. Bütün bu icraatlar sayesinde İnşallah İmam Hatip Liseleri o eski İhtişamlı günlerine yeniden kavuşacaktır.”dedi.

 

Kahramanmaraş İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneği Başkanı Yunus Doğru, Kahramanmaraş’a yapılması planlanan Proje okulu imam-hatip lisesinin ön çalışması hakkında Sayın GÜVENÇ’e bilgiler verdi. Proje üzerinde inceleme yapan GÜVENÇ, projeyi desteklediğini söyleyerek, projenin Kahramanmaraş’a yakışacağını kendilerinin de konun Ankara’da takipçisi olacağını,  projeyle ilgili yapılması gereken olursa tüm milletvekilleri olarak üzerilerine düşeni yapacaklarını ifade etti.

 

Kahramanmaraş İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneği Başkanı Yunus Doğru Ramazan ayının rahmet dolu ikliminde gerçekleşen bu ziyaret programından duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve teşekkür etti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.