ELSİAD’TAN İŞ GÜVENLİĞİ SEMİNERİ

Elbistan Sanayici ve İşadamları Derneği (ELSİAD) tarafından işletme sahiplerine iş güvenliği semineri verildi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
ELSİAD’TAN İŞ GÜVENLİĞİ SEMİNERİ

 ELSİAD Konferans Salonu’nda düzenlenen seminere ELSİAD Başkanı Emin Polat ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Milli Eğitim Müdürü Ramazan Çelik ve işletme sahipleri katıldı.
SARGEM OSGB’den B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Şemsettin Yiğit, sanayiden sayılan işyerleri başta olmak üzere, her işyeri için yapılması zorunlu olan ve 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’nun getirdiği yenilikler hakkında bilgi verdi.
Yiğit, işyeri tehlike sınıfına ve işçi sayısına bakılmaksızın 1 Ocak 2013 tarihinden itibaren risk analizi, acil durum planları, iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri, tehlikeli ve çok tehlikeli işyerleri içinde ekstra ağır ve tehlikeli işlerde çalışabilir raporlarının düzenlenmesi gerektiğini anlattı.
Tüm işverenlerin iş kazaları konusunda asıl işverenin her zaman sorumlu olduğunun da altını çizen Yiğit, tüm işverenlerin iş sağlığı ve güvenliği konusunda tüm tedbirlerin almakla ve alınan tedbirleri denetlemekle yükümlü olduğunu söyledi.
İş Güvenliği Uzmanı Şemsettin Yiğit, iş sağlığı ve güvenliği hakkında bilgiler aktarmasının ardından katılımcılardan gelen soruları yanıtladı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.