1. Haberler

  2. Sağlık

  3. ELBİSTAN'DA YENİ DOĞAN YOĞUN BAKIM 8 YATAKLI OLACAK
ELBİSTAN'DA YENİ DOĞAN YOĞUN BAKIM 8 YATAKLI OLACAK

ELBİSTAN'DA YENİ DOĞAN YOĞUN BAKIM 8 YATAKLI OLACAK

Elbistan Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. M. Fatih Kılaç, Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi bünyesinde 8 yataklı yeni doğan yoğun bakım ünitesi kuracaklarını söyledi.

A+A-

  Devlet Hastanesi merkez binasında yer alan mevcut 9 yataklı genel yoğun bakım ünitesinin yanı sıra, yeni doğan ve kroner yoğun bakım üniteleri için Sağlık Bakanlığı nezdinde girişimlerde bulunduklarını ifade eden Başhekim Kılaç, yeni doğan yoğun bakım ünitesini hastanenin kendi imkânları ile yapacaklarını kaydetti.
Yeni doğan yoğun bakım ünitesi için, şuanda Kanser Erken Teşhis ve Eğitim Merkezi’nin bulunduğu alanı kullanmayı planladıklarını belirten Kılaç, KETEM için Karaelbistan Belediyesi’nin de hizmet sunduğu binanın ikinci katını hazırlayacaklarını ifade etti.
Elbistan Devlet Hastanesi’nin bölge hastanesi olduğunu dile getiren Kılaç, yoğun bakım ünitelerinin büyük önem arz ettiğini belirterek, şunları söyledi:
“Elbistan Devlet Hastanesi olarak, doğumu riskli olan annelerimizin diğer illere sevk edilmeden, Elbistan’da doğumlarını gerçekleştirebilmek için ihtiyaç duyduğumuz yeni doğan yoğun bakım ünitesine ihtiyaç duyuyoruz. Bu konuda bazı girişimlerimiz oldu. Ancak, Elbistan Devlet Hastanesi olarak yeni doğan yoğun bakım ünitesini kendi imkânlarımız ile kuracağız. 8 yataklı olarak planladığımız yeni doğan yoğun bakım ünitesi tamamlanıp hizmete açıldığında, doğumu riskli olan annelerimizi Kahramanmaraş, Malatya veya diğer illere sevk etmeye son vereceğiz. Hastanemizde doğumu yaptırıp, bebeği ise yeni doğan yoğun bakım ünitesine alarak, takibini yapacağız.”
Yeni doğan yoğun bakım ünitesi için en uygun yerin, mevcut Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’nin birinci katında yer alan Kanser Erken Teşhis ve Eğitim Merkezi’nin bulunduğu alanın olduğunu belirten Kılaç, “KETEM’in merkez hastaneye daha yakın olması için Karaelbistan Kasabası’nda bulunan sağlık ocağı binasının ikinci katını düzenleyeceğiz. Bu katta bulunan belediye ise bir üst kata taşınacak. Bu sayede Kadın Doğum ve Çocuk Hastanemizin içerisinde yeni doğan yoğun bakım ünitemiz olacak. Yeni doğan yoğun bakım ünitesini en kısa sürede hayata geçirebilmek için çalışmalarda bulunuyoruz. İnşallah kısa zamanda halkımızın hizmetine sunarız” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.