1. Haberler

  2. Gündem

  3. ELBİSTAN MISIR HALKI İÇİN TEK YÜREK OLDU
ELBİSTAN MISIR HALKI İÇİN TEK YÜREK OLDU

ELBİSTAN MISIR HALKI İÇİN TEK YÜREK OLDU

Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde, Mısır olaylarına dikkat çekmek için bir araya gelen vatandaşlar, yaşanan şiddeti kınayan ortak bir basın açıklaması yaptı.

A+A-

   Mısır’da yaşanan olaylara dikkat çekmek adına Elbistan ilçe merkezinde bir araya gelen vatandaşlar, askeri darbe sonucu demokrasinin ağır bir darbe aldığını dile getirdi.
Kent merkezinde toplanan vatandaşlar adına ortak bir açıklama yapan Av. Bilal Doğan, “Her nerede bir haksızlık ve yanlışlık varsa ona karşı bir duruş sergilemenin insani ve vicdani bir mesuliyet olduğunun bilincinde olarak buradayız ve bu açıklamayı yapıyoruz. Her haksızlığın ve yanlışlığın, millet iradesinin azmi ve kararlılığıyla bir gün mutlaka son bulacağına yürekten inanıyoruz” dedi.
Doğan, Mısır halkının iradesini yok sayan ve kanla bastırmaya çalışan anlayışı görmezden gelen kişilerin aynı suça ortak olduğunun altını çizerek, “Çağdaş firavunlar, sizin zulmünüz ve haksızlığınız da bir gün mutlaka son bulacaktır. Haksızlıklarınızı insanların gözünden saklamakla da asla meşruiyet kazanamayacaksınız. İnsanlık bir sınavda bugün, egemen dünya güçleri sınavda bugün, bu haksızlığa haksızlık diyemeyenler, darbeye darbe diyemeyenler, katliama sessiz kalanlar sınavda bugün” diye konuştu.
Doğan, konuşmasının devamında ise, “Tüm dünya güçleri Mısır'daki zalime alkış tutuyorlar, yaptıkları darbelere darbe dahi diyemiyorlar. En temel insani hak olan, silahsız, taşsız, sopasız oturma eylemi yapan halk üzerine ateş açan ve binlerce masumu katleden katillere katil dahi diyemiyorlar. Yine bu güçler ve yerli işbirlikçileri, hükümetimizin bu katliamları kınamasını, başka bir devletin iç işlerine karışma olarak ilan edip, hükümetimizi uluslararası istenmeyen hükümet haline getirmeye çalışıyor. Birkaç ağaç için yüzlerce canlı yayın aracını İstanbul’a taşıyan bu güçlerin medyası da katledilen on binlerce insanı haber dahi yapamıyor. Kınıyoruz sizleri, ey kardeş Mısır halkının iradesine saygı duymayanlar kınıyoruz sizleri, ey kardeş Mısır halkına yapılan darbeye ve katliamlara sessiz kalanlar kınıyoruz sizleri, ey kardeş Mısır halkının iradesine sahip çıkan Türk halkının iradesini küçük görenler. Selam size, haksızlığa ve hukuksuzluğa direnen kardeş Mısır halkı, ruhunuz şad olsun bu uğurda şehit olanlar. Umutlu olun ki bir gün ama mutlaka bir gün zalimler nasıl bir inkılapla devrileceklerini göreceklerdir” ifadelerine yer verdi.
Yapılan basın açıklamasının ardından vatandaşlar, Rabia selamı vererek, meydandan olaysız bir şekilde dağıldı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.