1. Haberler

  2. Gündem

  3. EKMEK İSRAFINI ÖNLEME KAMPANYASI
EKMEK İSRAFINI ÖNLEME KAMPANYASI

EKMEK İSRAFINI ÖNLEME KAMPANYASI

Kahramanmaraş İl Özel İdare binasının önünde gerçekleştirilen bir etkinlikle, ülkemizde ekmek israfının ekonomik boyutuna dikkat çekilerek toplumsal bilinç oluşturulmaya çalışıldı.

A+A-

      KSÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Niyazi CAN, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İhsan EMİRALİOĞLU, Toprak Mahsulleri Ofisi Kahramanmaraş Ajans Müdürü Yusuf KOÇYİĞİT, Eğitim Fakültesi Bilgisayar Teknolojileri Eğitimi hocaları ve öğrencilerinin katılımı ile gerçekleşen etkinlikte K.S.Ü. Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim teknolojileri öğrencileri tarafından ekmek israfının ekonomik boyutunun 1,546 milyar TL olduğu ve bu rakamın dünya un ihracatında ilk sırada olduğumuz 2011 yılında elde edilen 1,605 milyar TL lik gelire eşit olduğuna dikkat çekilerek israfın önlenmesi için neler yapılması gerektiğine dair halka broşürler dağıtılarak, toplum bilinci oluşturulmaya çalışıldı.

Toprak Mahsulleri Ofisi Kahramanmaraş Ajans Müdürü Yusuf KOÇYİĞİT, Kahramanmaraş ta tüm kurum ve kuruluşlarla işbirliği içerisinde ekmek israfının önlenmesi için çalışmalar yaptıklarını, Kahramanmaraş ta kampanyaya gösterilen ilgiden dolayı tüm kamuoyuna teşekkür ettiğini belirterek, israfın önlenmesi için çalışmaların  yıl boyunca devam edeceğini ve   hedeflerinin Kahramanmaraş ta sıfır ekmek israfı olduğunu söyledi.

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İhsan EMİRALİOĞLU, ekmek israfına başka açıdan değinmek için bir araya geldiklerini ifade ederek “Kahramanmaraş’ta öğrencilerin ekmek israfına karşı verdikleri destek bizim için son derece anlamlı. Ekmeğin milletimiz açısından çok büyük bir önemi var. Biz bu değerden gelen bir toplumuz. Zamanla ekmeğe verdiğimiz değeri kaybetmiş durumdayız. Gençlerimizin ekmek israfına yeniden sahip çıkması bizim için son derece önemlidir”  dedi.

KSÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Niyazi CAN ise toplumun sorunlarının farkında olan öğretmen yetiştirme gayreti içerisinde olduklarını vurgulayarak, kampanyaya destek veren öğrencilerini kutladı.

Kahramanmaraş İl Özel İdare binası önünde gerçekleştirilen etkinlikte K.S.Ü. Eğitim Fakültesi Bilgisayar Teknolojileri Eğitimi öğrencileri tarafından, ekmek israfının önlenmesi için neler yapılması gerektiğini bildiren broşürlerin dağıtılması kamuoyunda ilgi ile karşılandı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.