1. Haberler

  2. Gündem

  3. EHİTLER ŞAHADET GÜNLERİNDE DUALARLA ANILACAK
EHİTLER ŞAHADET GÜNLERİNDE DUALARLA ANILACAK

EHİTLER ŞAHADET GÜNLERİNDE DUALARLA ANILACAK

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Elbistan Şubesi, Bedir Efendi Hafızlık Kur’an Kursu Derneği ve Elbistan Din Görevlileri Derneği, Elbistanlı şehitler için Şahadet Günü düzenleyecek ve her şehit, şehit olduğu gün hatim ve duala

A+A-

Şehitlerin sadece 18 Mart Şehitleri Anma Günü’nde değil, her zaman anılması gerektiğini düşünen Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Elbistan Şube Başkanı Ubeydullah Erbilen, bu doğrultuda Bedir Efendi Hafızlık Kur’an Kursu ve Elbistan Din Görevlileri Derneği’nden destek istedi.
Erbilen’in bu çağrısına her iki dernekten de olumlu cevap geldi ve 3 kuruluş, Şahadet Günleri adıyla ortak bir program düzenleyecek ve program kapsamında din görevlileri hatim yapıp, hatim dualarını da şehidin mezarı başında okuyacak.
Şahadet Günleri’nin detaylarıyla ilgili olarak Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Elbistan Şubesi’nde şehit aileleri ve gazilerinin de katıldığı bir basın toplantısı düzenlendi.
Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Elbistan Şubesi Başkanı Übeydullah Erbilen, amaçlarının daha sık hatırlamak ve hatırlatmak olduğunu belirterek, “Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Elbistan Şubesi olarak Allah nasip ederse inşallah bundan sonra şahadetler günü düzenleyeceğiz. Yani şehitlerimizin şehit oldukları günlerde hatimler yaparak mezarları başında onları dualarla anacağız. Bu vesileyle her şehidimizi dualarla anmış olacağız. Hatim görevini, Bedir Efendi Hafızlık Kur’an Kursu Derneği ile Din Görevlileri Derneği üstlendi. İnşallah bu vesileyle hem şehitlerimiz unutulmamış olacak hem de halkımız gerek şehitlerimizi gerekse de ailelerini yakından tanıyacak” dedi.
Bedir Efendi Hafızlık Kur’an Kursu Derneği Başkanı Ömer Hurman ise, “Sayın Başkanımız bize müracaat ederek böyle bir düşünceleri olduğunu, ‘şehitlerimiz var ama anılmadığı zaman, zikredilmediği zaman unutulabiliyorlar’ diyerek ortak bir karar aldık. Her bir şehidimizin şahadet gününde hafızlarımız hatim yapacak ve hatim duasını şehidimizin mezarı başında okuyarak onları dualarla anacağız. Bu vesileyle şehitlerimiz inşallah unutulmamış olacak. Çünkü şehitlerimiz canlarını, kanlarını, hayatlarını ülkemiz için feda etmişler, bizler de en az senede bir kere de olsa dualarla onları yad etmiş olacağız. İnşallah bu şekilde her bir şehidimizin şahadet günü geldiğinde hatimleri hazır olacak ve ruhlarına ithaf olunacak. Cenab-ı Hak kabul eylesin. Hepinizin malumu olduğu üzere şehitlik en güzel mertebedir” şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.