1. Haberler

  2. Gündem

  3. DOĞAKA YÖNETİMİ 42. KEZ TOPLANDI
DOĞAKA YÖNETİMİ 42. KEZ TOPLANDI

DOĞAKA YÖNETİMİ 42. KEZ TOPLANDI

Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı 42. Kez yapıldı.

A+A-

Hatay Valisi ve DOĞAKA Yönetim Kurulu Başkanı M. Celalettin Lekesiz'in başkanlığında Kahramanmaraş Saffron Hotel’de düzenlenen toplantıya, Vali Şükrü Kocatepe, Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah, İl Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Özsoy, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kemal Karaküçük, Osmaniye İl Genel Meclis Başkanı Selçuk Acar ve diğer yetkililer katıldılar.

DOĞAKA Yönetim Kurulu Başkanı Celalettin Lekesiz toplantının açılış konuşmasında: “Bilindiği üzere, Ajansımızda halen görev yapmakta olan uzman ve destek personeline ilave olarak 13 uzman, 1 iç denetçi ve 3 destek personeli istihdamı için 2012 yılı Eylül ayı içerisinde personel alım ilanı yapılmış, başvuru ve sınav sürecinin tamamlanmasının ardından başarılı 13 uzman ile 3 destek personeli adayı Ajans internet sitesinden ilan edilmişti. Bu adaylardan bugüne kadar 12 uzman ve 3 destek personeli görev başlamış olup 1 uzman personel muvafakat işlemleri nedeniyle önümüzdeki günlerde göreve başlayabilecektir.

Ajansımız tarafından Hatay ilinde gerçekleştirilen Lojistik Konferansı ve Kahramanmaraş ilinde gerçekleştirilen Metal Mutfak Eşya Sektör Paneli'nin ardından bölgemizin en önemli sanayi sektörü olan Demir-çelik Sektörü Paneli 28 Kasım 2012 tarihinde Osmaniye ilinde yapılmıştır. Demir-çelik sektörünün mevcut durumu, sorunları ve çözüm önerileri ile birlikte sektörün gelecek senaryolarının ele alındığı panele bölgemizden ve bölge dışından çok sayıda firma temsilcisi ve sivil toplum örgütü temsilcisi katılmıştır. Bölgemizdeki girişimcilik kültürünün yaygınlaştırılması ve yeni girişimcilerin KOSGEB desteklerinden yararlanabilmesi amacıyla Ajansımız tarafından her üç ilimizde de düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri sona ermiş ve başarılı kursiyerlere sertifikaları verilmiştir. Toplam 240 kişinin sertifika aldığı eğitimlere katılan kursiyerler, yeni atılacakları iş hayatında başlangıç desteği olarak KOSGEB tarafından verilen çeşitli desteklerden yararlanabilmektedirler. Bu gelişmelerin yanı sıra, Ajansımız tarafından daha önceki tarihlerde ilan edilen mali destek programları, SODES Programı, Teknik Destek ve Doğrudan Faaliyet Desteği programlarında başarılı projelerin uygulamalarına ve 10. Kalkınma Planı ve yeni Bölge Planı çalışmalarına devam edilmektedir.

Ayrıca, Ajansımızın danışma organı olan ve Hatay, Kahramanmaraş ve Osmaniye illerinin kamu kurum ve kuruluşları ile özel sektör ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinden oluşan Kalkınma Kurulu'nun 6. Toplantısı bugün Kahramanmaraş'ta yapılacaktır” dedi.

Açılış konuşmasının ardından gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.