1. Haberler

  2. Gündem

  3. DEDEOĞLU, SPOR BAKANINA YENİ STADYUMU SORDU
DEDEOĞLU, SPOR BAKANINA YENİ  STADYUMU SORDU

DEDEOĞLU, SPOR BAKANINA YENİ STADYUMU SORDU

Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Mesut Dedeoğlu’nun ve Kahramanmaraşlıların yeni stadyum konusundaki taleplerine Gençlik ve Spor bakanı Suat Kılıç cevap verdi.

A+A-
     Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç Kahramanmaraşspor’un PTT Birinci Lig’e çıktığına işaret ederek, “Milletvekili Sayın Dedeoğlu'nun Başbakanımıza yönelttiği soru önergesi…

Bu arada, Kahramanmaraş, PTT Birinci Lig'e çıktı, onunla ilgili de bir cümle ifade etmek isterim. Yeni stadyum talebi var ama yetiştirmek mümkün değil, iki ayda stadyum yapmak gibi bir şey tabii ki söz konusu değil.

Biz, iki ayda Kahramanmaraş'ın mevcut stadyumunu zemin, tribünler, çimler, soyunma odaları, sosyal donatılarıyla birlikte yeni sezona hazır hâle getirmek yönünde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Zannediyorum iki-üç hafta içerisinde bu işin ihalesi yapılmış olacak. İnşallah, sezona hazır hâle gelmesi yönünde bir hedefimiz var.” dedi.

go kart pistleri

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu’nun çok sayıdaki soru önergesine cevap veren Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“Türkiye'de bulunan ticari "go kart" pistleri açık eğlence yeri statüsünde değerlendirilmektedir. Bundan dolayı herhangi bir bakanlıktan işletme ruhsatı alma gereği yoktur. Gençlik ve Spor Bakanlığından da işletme ruhsatı alma gereği bulunmamaktadır; belediyeler tarafından ruhsatları verilmektedir ama bununla birlikte bu gibi yerlerin bir disiplin altına alınması yönünde Türkiye Otomobil Sporları Federasyonunu harekete geçirdik, sektörün temsilcileriyle görüşmelere başladılar. Gerek olması hâlinde bu konuyu yasal bir disipline kavuşturmayı hedefliyoruz.

doğalgaz zamları

Bilindiği üzere, doğal gaz alım fiyatlarında düşüşlerin yaşandığı 2009 yılında, Şubat ayında yüzde 18 ve Mayıs ayında yüzde 26 oranında olmak üzere tüketici fiyatlarında indirimler yapılmıştır. BOTAŞ, doğal gaz toptan satış fiyatlarını pazarın durumu, ülkenin ekonomik şartları, EPDK'nın tarifeyle ilgili kararları ve işletme giderleri doğrultusunda belirlemektedir. İç piyasadan ya da ekonomiden kaynaklanan ihtiyaçlara dayalı bir fiyat ayarlaması yapılmamaktadır.

Yem fiyatları

Bugüne kadar yem bitkileri desteklemeleri kapsamında yaklaşık 6,4 milyon hektar alanda 2,2 milyon çiftçi için toplam 3,1 milyar lira ödeme yapılmıştır; yem bitkileriyle yapılan desteklemelere ilişkin rakam. Yürütülen çalışmalar sonucunda, TÜİK verilerine göre, genel yem bitkileri ekim alanları 2002 yılında 1,1 milyon hektar iken 2012 yılında 2,2 milyon hektara çıkmıştır.

Süt ürünleri teknikeri

Ülkemizde ve dünyada sütün önemi ortadayken kamuda çok az sayıda süt ve süt ürünleriyle, süt ve süt ürünleri teknoloji bölümünden mezun olan tekniker istihdamı yapılmaktadır. Bakanlığımızda hâlen süt ve süt ürünleri, süt ve süt ürünleri teknoloji bölümü mezunu 96 tekniker görev yapmaktadır.

Maden ocakları

Sayın Dedeoğlu'nun Sayın Başbakanımıza tevcihen soruları: "Maden ocaklarında dinamitle patlatmanın yerini alacak olan, TÜBİTAK tarafından geliştirilen yeni uygulama kullanılmaya başlandı mı?"

Uygulama yer yer kullanılmaktadır. TÜBİTAK'ın TARAL 1007 Programı kapsamında geliştirdiği TÜBİTAK-MAM, Kimya Enstitüsü ve Makine Kimya Endüstrisi Kurumu aracılığıyla gerçekleştirilen proje çerçevesindeki uygulamadan söz ediliyor. Henüz fiilî uygulama aşamasına geçilememiştir. Şu ana kadar sadece prototip ürünlerin saha denemeleri yapılmış ve bu deneyler olumlu netice vermiştir.

Yaygın uygulama, proje raporunun kabulünü takiben dört aylık süre içerisinde 2013 yılının son çeyreğinde başlayacaktır ancak bu uygulamaya fiilen geçildiği andan itibaren bile grizu riskinin yüzde kaç oranında azaltılacağına ilişkin henüz kesin, bilimsel bir veri oluşturulamamıştır.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.