1. Haberler

  2. Gündem

  3. ÇEVRE SAĞLIĞI TEKNİSYENLERİ DERNEĞİN DEN İL SAĞLIK MÜDÜRÜNE ZİYARET
ÇEVRE SAĞLIĞI TEKNİSYENLERİ DERNEĞİN DEN İL SAĞLIK MÜDÜRÜNE ZİYARET

ÇEVRE SAĞLIĞI TEKNİSYENLERİ DERNEĞİN DEN İL SAĞLIK MÜDÜRÜNE ZİYARET

Çevre Sağlığı Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği Kahramanmaraş Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı ve Üyeleri İl Sağlık Müdürü Dr. M.İlker ÇİTİL’İ makamında ziyaret etti.

A+A-

11 Şubat 2013 tarihinde Çevre Sağlığı Derneği Genel Merkezi tarafından İl Başkanı olarak görevlendirilen Ahmet BALIKÇIOĞLU, İl Sağlık Müdürü ÇİTİL’e dernek çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Derneklerinin amacının çevre sağlığı hizmetlerinin daha etkin ve nitelikli bir şekilde sunulmasına katkı sağlamak, Çevre Sağlığı Teknisyenlerinin ortak hak ve menfaatlerini koruyup geliştirmek olduğuna vurgu yapan ÖZBALIKÇIOĞLU; Halk Sağlığı İl Müdürlüğü ile Toplum Sağlığı Merkezleri bünyesinde çevre sağlığı hizmetlerini yürüten personel arasında birlik ve beraberliği sağlamanın öneminin altını çizdi.

Ahmet ÖZBALIKÇIOĞLU açıklamalarının devamında şunları söyledi;

“Meslektaşlarımızın ve çevre sağlığı hizmetlerini yürüten tüm çalışanların desteğini bekliyoruz. Temiz ve yaşanılabilir bir çevre ve toplum sağlığı için dernek olarak üzerimize düşen görevleri yerine getirmeye çalışacağız.

Öte yandan, çevre sorunlarına duyarlı bir kitle oluşturmayı, çevre sağlığı konusunda halkı bilinçlendirmeyi, kurumlarla işbirliği halinde meslektaşlarımızın ve sektörün sorunlarını asgariye indirmeyi hedefliyoruz.”

Çevre Sağlığı Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği K.Maraş Yönetim Kurulu’nun ziyaretinden dolayı memnuniyetlerini dile getiren İl Sağlık Müdürü Dr. M.İlker ÇİTİL,

“Sivil Toplum Kuruluşlarının toplum açısından önemli olduğunu vurgularken, Devletin ve vatandaşların tüm hak ve hukukunun savunucusu olan STK’ların, toplumumuzda yaşayan bireylerin bilinçlendirilmesi hususundaki önemine ve oluşturdukları birlik ve beraberliğin sorunları çözmekte olmazsa olmaz bir şart olduğunun altını çizdi.

Dernek Başkanı Ahmet ÖZBALIKÇIOĞLU ve Yönetim Kurulu Üyeleri, İl Sağlık Müdürü Dr. M. İlker ÇİTİL’e memnuniyet ve iyi dilek temennileri ileterek İl Sağlık Müdürlüğü’nden ayrıldılar.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.