1. Haberler

  2. Sağlık

  3. BEBEK DOSTU HASTANE SERTİFİKA TÖRENİ
BEBEK DOSTU HASTANE SERTİFİKA TÖRENİ

BEBEK DOSTU HASTANE SERTİFİKA TÖRENİ

Sağlık Bakanlığımızın UNİCEF işbirliğinde 1991 yılından beri ‘’ ANNE SÜTÜNÜN TEŞVİKİ VE BEBEK DOSTU SAĞLIK KURULUŞU ‘’ programı kapsamında 27.02.2013 Perşembe günü Kahramanmaraş Halk Sağlığı Müdürlüğü Çocuk Ergen Kadın ve Üreme Sağlığı Hizmetleri Şub

A+A-

            Dr.Ahmet YENER  yaptığı konuşmada  bütün bebeklerin ve çocukların, sağlıklı olma ve sağlığını korumak için yeterli beslenme hakkına sahip olduğunu , Emzirmenin ise; bebeklere ve çocuklara bu hakkı sağlayan en ideal yöntem olduğunu vurgulamıştır. Bu çerçevede hatalı anne sütü ve uygulamalarının önlenmesi;  emzirmenin korunması, özendirilmesi ve desteklenmesine yönelik olarak Bakanlığımızca 1991 yılından beri UNİCEF işbirliğinde ‘’ ANNE SÜTÜNÜN TEŞVİKİ VE BEBEK DOSTU SAĞLIK KURULUŞU ‘’ programı yürütülmektedir.

           Programın amacı eğitimli sağlık personeli ile gebelikten itibaren anne adaylarını anne sütü ve emzirme konusunda bilgilendirmek, bilinçlendirmek ve doğum sonunda annelerin bebeklerini nasıl emzirecekleri konusunda eğitmek ve anne sütüne teşvik etmektir.

            İlimiz bu program kapsamında 2005 yılında BEBEK DOSTU İL unvanını almıştır. Aile hekimliğine geçiş ile birlikte bazı düzenlemeler yapılmış bu bağlamda 78 Aile Hekimi arkadaşımız Bebek Dostu olmak için müracaat etmiş ve yapılan incelemeler sonucunda uygunlukları tespit edilmiş ve sertifikalandırılmıştır.

            2012 yılı içerisinde  Bebek Dostu Hastane çalışmalarını tamamlayarak müdürlüğümüze müracaat eden, bakanlığımız bebek dostu üst komitesi tarafından  da değerlendirilen  

           -Göksun Devlet Hastanesi ,

           -Özel Megapark Hastanesi,

           -Özel  Vatan Caka Hastanesi   ve

           -Özel Elbistan Yaşam Hastaneler bebek dostu hastane unvanını almıştır.

         Öncellikle Anne sütü ve emzirme gibi önemli bir konuda gönüllü olduğunuz için tüm hastanelerimize  teşekkür eder şehrimize   hayırlı olmasını ve  başarılarınızın devamını dileriz.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.